Naše nezávislé recenzie kníh 

Knihy sú naša vášeň a snažíme sa pre vás priniesť autentické recenzie kníh, ktoré sme zaradili do ponuky (prípadne nezaradili). Sú to naše postrehy, dojmy, prípadne odporúčania. Stáva sa, že niektoré odborné knihy sú nepoužiteľné na Slovensku, či už z hľadiska legislatívy, alebo iných prekážok. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa snažíme prečítať čo najväčšie množstvo kníh. A hlavným dôvodom, prečo tieto recenzie píšeme ste vy, milí naši čitatelia. :-)

Keď som bral do rúk túto knihu, tak mi hneď napadla čokoláda Milka. Aj som pravdu povediac čakal, že to bude o nej. A vlastne aj bola, o Milkách po celom svete firiem, produktov, ktoré sú niečím odlišné, iné a zaujímavé. Autor, ako odborník na marketing v nej uvádza poznatky zo svojej mnohoročnej praxe. Princíp výnimočnosti uvádza na príklade...

Táto kniha je založená výhradne na vedeckých poznatkoch bratov Heathovcov. Zaradil by som ju ako knihu, ktorú by si mal prečítať každý začínajúci podnikateľ. Obsahuje cenné rady dokázané na mnohých príkladoch z bežného života.

Túto knihu by som hneď v úvode definoval ako "povinné čítanie", alebo "must have" každého riadiaceho pracovníka, ale aj toho, kto sa týmto lídrom chce stať. Táto kniha, rovnako ako aj všetky ostatné knihy Briana Tracyho je napísaná jednoducho a zrozumiteľne, bez nepotrebných omáčok.

Veľmi som sa tešil a kniha nesklamala. Najskôr som si myslel, že obal a názov sú len prudko marketingový ťah, ale ako som sa začítal, tak som pochopil že nie. Úprimne, čakal som nejakého nafučaného motivačného rečníka, ktorý všade bol a všetko videl, ale chvalabohu, aj tu som sa zmýlil.

Túto knihu mám veľmi rád. Keď som ju prvý krát bral do rúk, veľmi veľa som od nej očakával. Mnoho ľudí, aj u nás na Slovensku sa venuje práve metóde "Cesty", ktorú Brandon opisuje vo svojich knihách. Pravdupovediac, pre mňa je metóda tohto ozdravného procesu veľmi komplikovaná a nie som priaznivcom tejto formy liečenia. Tým však nechcem povedať, že...

Keďže som už dlhšiu dobu nepridával recenzie na tému práca a podnikanie, rozhodol som sa prelúskať túto knihu. Očakával som komplikovanejšiu knihu avšak som ostal milo prekvapený. Je zrozumiteľne a jednoducho napísaná. Žiadne zbytočné omáčky, ani neprehľadné grafy.

Amy Morin okrem toho, že je psychologička, je spolu s manželom aj profesionálnym rodičom. Ako sama píše, často sa k nim dostávajú do opatery deti, ktoré vykazujú určité problémové správanie. Taktiež pracuje ako výchovná poradkyňa, takže táto téma "Deti a ich výchova" je jej veľmi blízka. Musím však spomenúť aj to, že nemá vlastné deti, takže...

Po prvých riadkoch knihy som zistil, že autorka ju označuje ako "knihu pre ženy". Tak som rozmýšľal, či sa do čítania aj napriek tomu pustím. Ako vidíte, pustil som sa. :-) A dobre som urobil. Ak môžem autorke oponovať, tak to urobím. Kniha je podľa mňa určená aj pre mužov.

Toto je podľa mňa jedna z najlepších MOTIVAČNÝCH kníh, aké som kedy čítal v tom pravom motivačnom slova zmysle. Jednoduché čítanie, plné analýz správania, príkladov a možností riešenia tých najťažších životných okolností.

Obľúbená klasika. Osobnosť spisovateľa sa premietla do jeho kníh impozantným spôsobom. Toto je jeho prvá kniha, avšak klobúk dolu, ako to dokázal. Ľahké čítanie, pútavý príbeh a poučný text. Síce sú použité trochu nezvyklé prirovnania, ale dajú sa pochopiť.

Áno, kniha možno podľa jej názvu by mala byť pre každého, veď každý by chcel byť úspešný a využiť šancu. Avšak rád by som poznamenal, že v knihe ide skôr o firemný, než úspech osobný úspech. Viac ako 3/4 knihy sú totiž venované zmene v pracovnom, resp. firemnom živote.

Krásna kniha. Nazval by som ju prvou pomocou pre každého, kto sa necíti celkom dobre. Zaradil by som ju do akejsi prvej pomoci pri nepohode a pri zlom pocite, či už z práce, priateľov, alebo čohokoľvek iného. Príbeh, ktorý rozpovedá v kaviarni mladá žena ilustruje základné princípy fungovania životných vzostupov a pádov.

Úžasná kniha. Autentická, nakoľko je celá vytvorená chronologicky zo zozbieraných prejavov a dopisov, ktoré Tomáš Baťa adresoval svojim zamestnancom, rodine, alebo obchodným partnerom. Prierez jeho životom z pohľadu jeho samotného. Veľká vďaka vydavateľom tejto knihy, ako dokázali usporiadať jeho prejavy a zakomponovať ich do celku, ktorý vytvára...

Knihy Briana Tracyho sú vo všeobecnosti považované za základ, akési skriptá medzi titulmi motivačnej literatúry. Táto kniha nie je výnimkou. Jej názov síce hovorí o vybudovaní firmy, ale myslím si, že lepší názov by bol budujte :-). Aj ja som si ju zaobstaral s vedomím, že je to pre začínajúcich podnikateľov, ale po prečítaní ju skôr odporúčam...

Keď sa stretne v jednej osobe lekár a talent na písanie kníh, vznikne z toho takáto úžasná kniha. Máloktorý spisovateľ môže skombinovať svoj talent a prax v téme o ktorej píše. Doktorovi Dotymu sa to podarilo dokonale. Kniha je vlastne aj autobiografia autora.

Kniha poskytuje náhľad do psychológie presviedčania. Autor v nej prezentuje 6 základných faktorov, ktoré ovplyvňujú naše rozhodovanie. Na základe týchto zistení a na základe výskumov kniha poskytuje pomerne obšírny pohľad na to, ako sa v rôznych situáciách rozhodujeme, ako konáme a prečo niekedy nakupujeme veci, ktoré nepotrebujeme.

Už samotný názov knihy je viac ako informatívny, čo bude obsahom knihy. Autor sa zameriava na "podstatné maličkosti", ktoré by nás možno ani vo sne nenapadli, že by mohli byť účinné pri našej snahe dosiahnuť súhlas.

Môžem čestne a úprimne prehlásiť, že zaraďujem túto knihu do top 5 kníh, ktoré som doteraz prečítal. Názov knihy napovedá, že to bude celé o vôli. Keď som s knihou začínal, tak som rozmýšľal, prečo je taká hrubá. Čo sa dá o vôli toľko napísať. V knihe autorka používa množstvo zaujímavých štúdií, ktoré vnášajú svetlo do toho, ako funguje...

Katarína Brňáková je spoluautorkou jedinej knihy na Slovensku s doživotným titulom "Inovatívny čin roka". Je zakladateľkou medzinárodnej kampane na podporu vzťahovej výchovy a matka troch detí. Jej pracovný život sa taktiež točí okolo jej srdcovej záležitosti, ktorou je, ako to ona nazýva "milé, malé vydavateľstvo" TOP1 knihy.

Toto bolo ťažké. Toľko som na túto knihu pozerala neviem z akého titulu mi nešmakovala už,keď som ju vzal do ruky. Ale, že premôžem sa.Kto z nás by paradoxne dal teraz čokoľvek aj za 8 hodinový pracovný týždeň. Áno, táto kniha bola písaná v inom čase.. Keď ľudia túžili po 4 hodinovom pracovnom týždni. Možno aj po dvoch mesiacoch dovolenky....

Už len ten samotný názov neurolingvistické programovanie (NLP) vo mne vzbudzovalo veľký rešpektKniha obsahuje základné myšlienky a postupy neurolingvistického programovania. Ponúka detailný (do slova a do písmena) návod, ako túto techniku zvládnuť a taktiež aj cvičenia, prostredníctvom ktorých si vieme túto metódu vyskúšať v praxi.

Úprimne, mne sa do vyjednávania nikdy moc nechce. Ale po prečítaní tejto knihy túto aktivitu asi začnem zvažovať. Nikdy som si neuvedomil, že vyjednávanie, kdekoľvek môže do života priniesť mnohé zmeny. Často súhlasíme so všetkým, aj keď nám to následne môže priniesť mnoho nepríjemností. Alebo na druhej, tej podstatnejšej strane, nám to môže mnoho...