Ženy, ktoré behali s vlkmi

BESTSELLER

Mýty a príbehy o archetype Divokej ženy

Autorka : Clarissa Pinkola Estés 

Kultové dielo o psychológii žien s miliónmi predaných výtlačkov.
Hlboko duchovná kniha. Oslavuje bystrosť, vytrvalosť, silu a nespútanosť žien. Ctí si ženskú dušu. (The Washington Post Book World)
Táto kniha je Bibliou pre všetky ženy, ktoré sa zaujímajú o hlboký duševný rozvoj. Je to cestovná mapa, ktorá znázorňuje všetky pasce, nielen tie dôverne známe, ale aj desivo neočakávané, na ktoré ženy naďabia počas cesty k svojmu inštinktívnemu Ja. Vlky... sú darom. (Los Angeles Times)
Ženy, ktoré behali s vlkmi nie je len knihou. Je to dar hlbokej intuície, múdrosti a lásky. Je vešteckou guľou Tej, ktorá vie. (Alice Walker)
Som vďačná knihe Ženy, ktoré behali s vlkmi a Doktorke Clarisse Pinkole Estés. Kniha ukazuje, aké úžasné je byť odvážnou a starostlivou, jednoducho byť ženou. Každý, kto vie čítať, by si mal túto knihu prečítať. (Mary Angelou)
V každej žene žije mocná sila naplnená zdravými inštinktmi, vášnivou tvorivosťou a nadčasovým poznaním. Túto inštinktívnu podstatu žien zosobňuje Divoká žena. Dnes je ohrozeným druhom, pretože aj keď nám dary nespútanosti prirodzene od narodenia patria, úsilie spoločnosti civilizovať nás do predpísanej role, potláča to skutočné v našej duši. V knihe Ženy, ktoré behali s vlkmi, doktorka Estés odkrýva obohacujúce mýty, rozprávky a príbehy, mnohé z nich pochádzajú z jej vlastnej rodiny, a pomáha tak ženám znovu nadviazať spojenie s divokými, zdravými a vizionárskymi vlastnosťami ich vlastnej inštinktívnej podstaty. Prostredníctvom príbehov a ich objasnenia v tejto pozoruhodnej knihe znovu nachádzame a skúmame Divokú ženu. Učíme sa jej rozumieť, milovať ju a prijať do svojej psyché ako tú, ktorá je liečivá a zázračná. Knihou Ženy, ktoré behali s vlkmi, doktorka Estés vytvorila nový lexikón opisujúci ženskú psychiku. Táto plodná a životodarná kniha je psychológiou žien vo svojom najpravdivejšom zmysle. Je poznaním duše.Clarissa Pinkola Estés, Ph.D. je medzinárodne uznávaná odborníčka, poetka a cantadora - rozprávačka a uchovávateľka starých príbehov latinsko- americkej tradície. Je skúsenou jungiánskou psychoanalytičkou s vyše dvadsaťpäťročnou praxou v klinickej psychológii. V minulosti bola výkonnou riaditeľkou výskumného a vzdelávacieho strediska C.G. Jung Center for Education and Research v Spojených štátoch. Má doktorát z multikultúrnych štúdií a klinickej psychológie. Za svoj celoživotný sociálny aktivizmus a literárnu tvorbu získala ocenenie Las Primeras Award od Národnej latinskoamerickej nadácie MANA.

Vydavateľ Citadella

ISBN 978-80-89628-39-1

Rok vydania 2014

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 592

Väzba brožovaná

Hmotnosť 496 g

Rozmer 135 x 215

Odosielame do 48 hodín

14,90
Please select variants first

O autorke

Clarissa Pinkola Estés, Ph.D., je medzinárodne uznávaná vedkyňa oceneňovaná poetka. Je autorkou mnohých kníh a zvukových nahrávok na ceste duše. Jej práca vyšla vo viac ako 40 jazykoch a jej prvá kniha Ženy, ktoré behajú s vlkmi: Mýty a príbehy archetypu divokej ženy bola na zozname najpredávanejších kníh New York Times po dobu 145 týždňov. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia začala doktorka Estésová pracovať ako posttraumatická špecialistka v nemocniciach, kde sa starala o ťažko zranené deti a o vojnových veteránov "v šoku" a ich rodiny. Slúžila na miestach katastrof, najskôr vypracovala protokol o zotavení po traumách pre pozostalých po zemetrasení v Arménsku. Tento protokol sa teraz používa ako jeden z troch najlepších protokolov na učenie pozostalých vykonávať posttraumatické práce na mieste do niekoľkých hodín.