Vzorec šťastia

Autor : Neil Pasricha

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Životný štýl Jednoduchosť života

nechcieť NIČ + robiť HOCIČO = mať VŠETKO

Model šťastného života, ktorý nám bol odjakživa vtĺkaný do hláv, je pomýlený. Mysleli sme si, že keď vyštudujeme dobrú školu, budeme dobre zarábať a spravíme ohromnú kariéru, budeme určite šťastní. Prečítali sme, samozrejme, aj mnoho kníh o tom, ako dosiahnuť spoločenský status, zdvojnásobiť príjmy, či nadväzovať správne kontakty. Lenže vytúžený pocit celkového vnútorného šťastia sa stále nedostavuje.

Prečo je to tak? Lebo všetko je to len mýtus. Umelé potreby, na ktoré sa podľa výskumov skutočne šťastní a spokojní ľudia neupínajú.

Čo teda máme robiť inak? V podstate nič radikálne. Celú filozofiu o šťastí a životnej rovnováhe zhŕňa Neil Pasricha do jediného vzorca: nechcieť NIČ + robiť HOCIČO = mať VŠETKO. Vo svojej knihe podrobne rozoberá tento koncept a prevedie vás deviatimi tajomstvami skutočne šťastného života či nadobudnutia životnej rovnováhy. Vďaka množstvu originálnych príkladov zistíte, čo presne autorov vzorec znamená a ako
ho uplatniť aj vo svojom živote.

  • EAN 9788081092961
  • ISBN 978-80-8109-296-1 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 25.4.2016
  • Odosielame do 48 hodín
9,49 € 10,99 €
Please select variants first

O autorovi

Neil Pasricha myslí, píše a hovorí o šťastnom živote. Celá jeho súčasná tvorba sa zameriava na témy vďačnosti, šťastia, zlyhania, odolnosti, spojenia a dôvery.

Neil je autorom deviatich kníh a časopisov. Jeho knihy sú podľa New York Times medzinárodné bestsellery a predalo sa z nich viac ako dva milióny kópií v desiatkach jazykov. Prednáša na viac ako 50 prednáškach ročne na miestach, ako sú Harvard, SXSW a Shopify. Jeho prvá TED prednáška "3 A výnimočnosti" je zaradená medzi 10 najinšpiratívnejších vystúpení všetkých čias.

Je hostiteľom oceneného podcastu Apple "Best of" s názvom 3 knihy, kde sa nachádza na "epickej 15-ročnej ceste za odhalením 1000 najinformatívnejších kníh na svete ". Svoje súčasné príspevky zdieľa na svojom blogu a v sérii bulletinov, ktoré si prečíta viac ako 100 000 ľudí mesačne. Neilova práca sa zameriava aj na gramotnosť, bibliofíliu a duševné zdravie. Má univerzitné tituly z Queen's University a Harvard Business School. Žije v Toronte so svojou manželkou Leslie a ich štyrmi chlapcami.

Oficiálna webstránka: www.neil.blog