Všetko je v p**i

Autor : Mark Manson

Kniha o tom, že napriek všetkému máme nádej

Vydavateľstvo : Eastone Books

Kategórie : Životný štýl Motivácia

Vo svojej novej knihe Manson obracia pohľad od prirodzených nedokonalostí jednotlivca k nekonečným pohromám sužujúcim svet okolo nás. Vyzbrojený množtvom štúdií v oblasti psychológie a znalosťou učenia najvýznamnejších svetových filozofov si autor posvietil na náboženstvo a politiku a na ich zarážajúcu podobnosť.

Rozoberá náš vzťah k peniazom, zábave a internetu a ponúka zaujímavý pohľad na negatívne psychologické následky zdanlivo bezstarostného života. Otvorene spochybňuje tradičné definície viery, šťastia, slobody a dokonca aj samotnej nádeje. Kniha je plná svojského oslobodzujúceho humoru a ponúka neortodoxný pohľad na bolesť ľudského srdca a nepokoj ľudskej duše.

Čo sa to deje so svetom, že sa napriek všetkému pokroku cítime čoraz horšie? Odpoveď nájdete v tejto knihe... a možno vás poriadne prekvapí!

  • EAN 9788081093821
  • ISBN 978-80-8109-382-1 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 18.11.2019
  • Odosielame ihneď
7,99 € 9,99 €
Please select variants first

Naša recenzia

Veľmi som sa tešil a kniha nesklamala. Najskôr som si myslel, že obal a názov sú len prudko marketingový ťah, ale ako som sa začítal, tak som pochopil že nie. Úprimne, čakal som nejakého nafučaného motivačného rečníka, ktorý všade bol a všetko videl, ale chvalabohu, aj tu som sa zmýlil.

Kniha ponúka akýsi pokorný pohľad na svet v ktorom žijeme. To, ako je skoro všetko v p**i (čítaj v paži, alebo ako len chceš), je rozumne vysvetlené s obrovským nadhľadom a pokorou. To, že autor používa veľmi svojský štýl (aj nadávky), tak je to veľmi precízne a s citom zakomponované do textu a nepôsobí to vôbec násilne ani rušivo. Kniha mi pripomína dielo Ryana Holidaya - Prekážka je cesta, avšak táto kniha je ešte o trochu autentickejšia a úprimnejšia.

V knihe analyzuje dobu v ktorej žijeme a situácie, ktoré nám spôsobujú problémy. V mnohom (skoro všetkom) mu dávam za pravdu a lepšie by som to nedokázal vysvetliť. V knihe sa objavuje aj pár teórií, v prvopočiatku vyzerajúcich ako "konšpiračné". Ak by sme si ich zobrali z čisto racionálneho hľadiska, dajme tomu , že sú "možné", avšak nás sa už asi nedotknú.

V knihe opisuje jednotlivé "Newtonove zákony", ktoré objasňujú fungovanie spoločnosti. Celkovo je v knihe použitých viacero názorov rôznych filozofov, nad ktorými sa môžeme zamyslieť. A ako jeden z mála autorov vyvracia v knihe pár faktov, ktoré sú často používané ako nástroje motivácie. Ako napríklad to, že Einstein bol zlý žiak. No nebol :-). A aby som nezabudol. Veľmi zaujímavá je aj teória modrej bodky.

Knihu odporúčam pokročilejším čitateľom každého veku. :-)

Recenziu spracoval : Rasťo

Všetky knihy v ponuke od Mark Manson :