Vrcholy a údolia

BESTSELLER

Autor : Spencer Johnson

VYUŽITIE VRCHOLOV A ÚDOLÍ V PRÁCI A V ŽIVOTE
ABY SI ZVLÁDAL SVOJE DOBRÉ A ZLÉ ČASY: Spriateľ sa s realitou Nech sa už dočasne nachádzaš hore na vrchole alebo dolu v údolí, polož si otázku: Aká je pravda v tejto situácii?
ABY SI SA SKÔR DOSTAL Z ÚDOLIA: Nachádzaj v zlých časoch to dobré a využívaj to Uvoľni sa, vieš predsa, že všetky údolia majú svoj koniec. Rob opak toho, čo ťa do údolia dostalo. Nemysli len na seba: pracuj usilovnejšie a buď láskavejší v osobnom živote. Vyhýbaj sa porovnávaniu. Nachádzaj v zlých časoch to dobré, čo sa v nich skrýva a využi to vo svoj prospech.
ABY SI NA VRCHOLE ZOTRVAL DLHŠIE: Váž si a múdro zvládaj svoje dobré časy Buď pokorný a vďačný. Rob viacej toho, čo ťa naň dostalo. Rob všetko stále lepšie. Konaj viac pre druhých. Šetri si zdroje pre nastávajúce údolia.
ABY SI SA DOSTAL NA SVOJ ĎALŠÍ VRCHOL: Riaď sa svojou zmysluplnou víziou Predstavuj si, ako si užívaš lepšiu budúcnosť do takých konkrétnych, vierohodných detailov, že budeš zakrátko s radosťou vykonávať to, čo ťa tam dostane.
ABY SI POMOHOL ĽUĎOM: Podeľ sa o to s ostatnými! Pomáhaj ľuďom dosiahnuť, aby dobré a zlé časy pracovali aj pre nich. 

Vydavateľ Citadella

ISBN 978-80-89628-81-0

Rok vydania 2015

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 120

Väzba pevná s prebalom

Hmotnosť 267

Rozmer 135 x 214

Odosielame do 48 hodín

8,90
Please select variants first

Naša recenzia

Krásna kniha. Nazval by som ju prvou pomocou pre každého, kto sa necíti celkom dobre. Zaradil by som ju do akejsi prvej pomoci pri nepohode a pri zlom pocite, či už z práce, priateľov, alebo čohokoľvek iného. Príbeh, ktorý rozpovedá v kaviarni mladá žena ilustruje základné princípy fungovania životných vzostupov a pádov.

Mladý chlapec putuje zo svojho domova v údolí na vrchol hory. Pri výstupe naň zistí, aký nádherný je pohľad zhora, aký je tam úžasne čistý vzduch a ako je tam hore všetko krajšie. Stretáva tam starca, ktorý si na vrchole vybudoval svoje obydlie a rozhodol sa tam stráviť jeseň svojho života. Tento starec sa stane sprievodcom tohto mladého muža a ukáže mu, čo znamenajú v živote vrcholy a údolia.

Milá kniha, ktorú zvládne začínajúci čitateľ behom 1 - 2 hodín. Ak by som mal premietnuť to, čo sa dá naučiť za hodinu kdekoľvek inde, táto kniha má obrovskú hodnotu. Či už sa nachádzate na životnom, alebo kariérnom rázcestí, ste "hlboko v údolí", alebo práve naopak na vrchole, táto kniha je vhodná pre každého z Vás. Ponúka návod, ako sa z "údolia" dostať hore, ako sa rozhodovať na "rázcestí" a ako sa správať a čo robiť, ak sme na "vrchole".

Túto knihu som už daroval viacerým ľuďom ako darček a každý mi potvrdil, že ukrýva veľké tajomstvo ukryté v tejto útlej knižke. Vrele odporúčam začínajúcim čitateľom pre jej ľahkosť a taktiež ju odporúčam do každej domácnosti, ako povinnú knižnú výbavu.

Obľúbený citát : "Môžeš zažívať menej zlých období, keď si budeš vážiť a múdro zvládať tie dobré."

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Celým menom Spencer Patrick Johnson bol americký lekár, ktorý sa popri svojej lekárskej praxi venoval aj krátkych kníh s tématikou osobnostného rozvoja. Aj keď sú všetky jeho knihy pomerne krátke (dajú sa prečítať v priebehu pár hodín), obsahujú veľké bohatstvo, ktoré si určite po prečítaní jeho kníh zamilujete.

To, že jeho kníh sa predalo takmer 47 miliónov výtlačkov a boli preložené do 47 jazykov hovorí za všetko. Právom teda patrí k najuznávanejším autorom tohto literárneho žánru na svete. Spolu s jeho manželkou vydali aj sériu kníh pre deti s názvom ValueTales.

Pri svojej tvorbe spolupracoval aj s mnohými inými známymi autormi, napríklad Kennethom Blanchardom. Jeho život bol naplnený mnohými aktivitami. Popri lekárskej praxi, písaní kníh sa ešte aktívne venoval prednáškam na Harvarde. Jeho práca a aktivity sa objavili v rôznych reláciách mnohých známych médií, ako boli napríklad CNN, NBC, alebo CBS.

Všetky knihy v našej ponuke od Spencera Johnsona :