Voľba

Autorka : Dr. Edith Eva Eger

Jedinečný príbeh o prežití holokaustu, prekonaní väzenia mysle a nájdení slobody bez ohľadu na minulosť

Mala len šestnásť rokov, keď ju a jej rodinu odviedli nacisti z Košíc do Osvienčimu. Hneď po príchode ju doktor Mengele oddelil od mamy a jej rodičia zomreli v plynovej komore. Edith v tábore zažila nepredstaviteľné chvíle, no jej odvaha a sila pomohli prežiť nielen jej a jej sestre, ale aj ďalším ženám z tábora.

Dnes je Dr. Edith Eva Eger medzinárodne uznávanou psychologičkou a skúsenosti, ktoré nadobudla, jej umožňujú pomáhať najťažším prípadom, či už sú to vojnoví veteráni, ľudia žijúci v traumatizujúcom rodinnom prostredí, alebo potenciálni vrahovia. V knihe Voľba spracúva svoj jedinečný príbeh o prežití holokaustu a úteku do Ameriky. Spomienky pretkáva zaujímavými prípadmi zo svojej praxe, svojimi názormi na ľudský život a na to, čo sama nazýva "možnosťou voľby". Ukazuje, ako si každý môže zvoliť, že sa zbaví väzenia, ktoré si postavil vo svojej mysli, a nájsť oslobodenie bez ohľadu na minulosť.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093456

ISBN 978-80-8109-345-6

Rozmery 155 × 225 mm 

Termín vydania 17.1.2018

Počet strán 304

Väzba tvrdá

Odosielame do 48 hodín

13,99
Please select variants first

O autorke

Rodáčka z Maďarska, Edith Eva Eger, bola len tínedžerkou v roku 1944, keď zažila jednu z najhorších udalostí, aké kedy ľudská rasa poznala. Ako Židka žijúca v nacistami okupovanej východnej Európe bola spolu s rodinou poslaná do Osvienčimu. Jej rodičia boli poslaní do plynových komôr, ale Editina statočnosť ju a jej sestru udržala nažive. Na konci vojny bola Edith a ďalší zajatci presunutí do Rakúska.

Po vojne sa Edith presťahovala do Československa, kde stretla muža, za ktorého sa vydala. V roku 1949 sa presťahovali do Spojených štátov amerických, kde v roku 1969 ukončila štúdium psychológie na Texaskej univerzite v El Pase. Potom pokračovala v doktorandskej stáži v armádnom lekárskom stredisku Williama Beaumonta vo Fort Bliss v štáte Texas.

Dr. Eger je plodnou autorkou a členkou niekoľkých profesijných združení. Má klinickú prax v La Jolla v Kalifornii a je profesorkou na Kalifornskej univerzite v San Diegu. Účinkovala v mnohých televíznych programoch vrátane CNN a Oprah Winfrey Show. Bola hlavnou predstaviteľkou dokumentu o holokauste, ktorý sa objavil v holandskej národnej televízii. Často je pozývaná na konferencie v USA a zahraničí.

Všetky knihy v našej ponuke od Edith Eger :