Veľká životná päťka

Čo je v živote skutočne dôležité 

Autor : John Strelecky

"Buď tu iba zabíjame čas, kým nezomrieme, alebo robíme všetko pre to, aby bol svet lepší, ako sme ho našli." Joe je nespokojný, práca, ktorú robí, mu berie radosť zo života. Keď sa zoznámi s úspešným podnikateľom Thomasom, vznikne medzi nimi hlboké priateľstvo. Thomas, hoci smrteľne chorý, šíri okolo seba číru radosť. Joe nájde v Thomasovi nielen spriaznenú dušu, ale aj výnimočného mentora, ktorý ho naučí vidieť život aj každodennú prácu úplne ináč. Pochopí, aké je nesmierne dôležité, aby ho práca napĺňala a prinášala mu uspokojenie.Strelecky nám týmto príbehom chce povedať, čo znamená byť skutočným lídrom - doma, v práci, v spoločenstve a predovšetkým sám sebe.

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-1161-1

Rok vydania 2021

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 228

Väzba pevná

Hmotnosť 270 g

Rozmer 115 x 180 x 22

Odosielame do 48 hodín

13,90
Please select variants first

O autorovi

John Strelecky sa narodil a vyrastal na predmestí Chicaga v štáte Illinois. Ako mladík sníval o tom, že bude dobrodruh a bude cestovať po svete. Takmer desať rokov pôsobil v dvoch a troch zamestnaniach naraz a snažil sa zarobiť dostatok peňazí na zaplatenie školení, aby sa stal pilotom. Po štúdiu na Embry Riddle Aeronautical University a dvojročnej práci bol jeho sen minulosťou kvôli zriedkavému zdravotnému problému.

V snahe nájsť novú cestu životom sa uchádzal o štúdium na prestížnej Kellogg Graduate School of Management na Northwestern University. Bol odmietnutý. Po napísaní listu "Musíte si robiť srandu" na prijímaciu kanceláriu, v ktorom sa zbavil svojich životných frustrácií, sa nasledujúcich šesť mesiacov snažil nájsť nejaký nový svetlý bod svojho života. Na jeho počudovanie dostal po šiestich mesiacoch list, v ktorom mu oznámili, že bol prijatý do školy.

Vo veku 32 rokov opustil svoj "normálny" život, aby mohol konečne nasledovať svoj sen cestovať po svete. Vydal na ročné dobrodružstvo s batohom po celom svete. Bol to rok, ktorý navždy zmenil jeho život a prvýkrát v živote sa cítil skutočne nažive. Krátko po návrate ho kopla múza, ktorá trvala 21 dní. TZ tohto snaženia vznikla kniha Kaviareň na okraji sveta . Inšpiratívny príbeh bol preložený do 42 jazykov, šesťkrát získal cenu Bestseller roka a inšpiroval viac ako štyri milióny čitateľov po celom svete. A to aj napriek tomu, že ho odmietlo päťdesiatštyri vydavateľov. Úspech tejto prvej knihy ho inšpiroval k ďalšiemu písaniu, vrátane mnohých pokračovaní kaviarní. Ako motivačný rečník usporadúva niekoľko inšpiratívnych prednášok ročne, ktoré navštívia tisíce ľudí z celého sveta.

Oficiálna webstránka : www.johnstrelecky.com

Všetky knihy v našej ponuke od John Strelecky :