Vedomá myseľ

Autor : Mark Williams

Najúčinnejší kurz bdelej pozornosti pre všetkých, čo sa chcú naučiť meditovať

Celý svet hovorí o bdelej pozornosti, vedomej mysli, všímavosti či prítomnom okamihu. Je to preto, lebo cítime, že to, čo nám
skutočne chýba, je schopnosť byť tu a teraz, naplno si užívať prítomnosť a žiť tak, aby na každej prežitej chvíli skutočne záležalo.

Praktizovanie bdelej pozornosti má pozitívny vplyv na ľudské zdravie, spokojnosť a pocit šťastia, o čom svedčia mnohé vedecké a lekárske dôkazy (časť z nich je uvedená aj v tejto knihe). Ide o neustále precvičovanie, proces, ktorý sa celoživotne prehlbuje a kultivuje. Na jednej strane si vyžaduje disciplínu, na druhej ide o hravosť a prijatie každého okamihu. Kniha, ktorú držíte v ruke, vás praktickými krokmi a cvičeniami, ktoré nezaberú viac ako 15‑20 minút denne, naučí meditovať, lepšie sa sústrediť, uvoľniť, získať kontrolu nad svojimi reakciami v čase emocionálneho vypätia a pochopiť, ako pracuje ľudská myseľ, takže ju dokážete využiť vo svoj prospech a prestane vás sabotovať.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081092695

ISBN 978-80-8109-269-5 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 25.5.2015

Počet strán 216

Väzba brožovaná

Odosielame do 48 hodín

8,99
Please select variants first

O autorovi

Celým menom Mark G. Williams, D Phil , je profesorom klinickej psychológie a hlavným vedeckým pracovníkom na Oxfordskej univerzite. Pracuje a tvorí na katedre psychiatrie a katedre experimentálnej psychológie. Pracoval a prednášal na mnohých univerzitách ako hosťujúci profesor. Je členom Britskej psychologickej spoločnosti, Akadémie lekárskych vied a Britskej akadémie.

Profesor Williams spolu s kolegami Johnom Teasdaleom (Cambridge) a Zindelom Segalom (Toronto) vyvinuli kognitívnu terapiu založenú na všímavosti ako prevenciu relapsu a recidívy depresívnych stavov. Celkovo sa jeho celoživotný výskum týka depresívnych stavov a samovražedných sklonov. Medzi jeho špeciality patria najmä metóda vyšetrovania špecifickosti autobiografickej pamäte, ktorá sa využíva na pomoc pri porozumení procesov, ktoré zvyšujú riziko samovražedného správania pri depresii.