Usteľ si

TOP 20 podľa Lifehack.org

Maličkosti, ktoré môžu zmeniť váš život... a možno aj svet

Autor : William H. McRaven 

Vydavateľstvo : Tatran

Kategórie : Životný štýl Motivácia

Ak chcete zmeniť svet, ZAČNITE TÝM, ŽE SI USTELIETE.
Admirál William H. McRaven predniesol 17. mája 2014 končiacemu ročníku Texaskej univerzity v Austine promočný príhovor. Podľa vzoru univerzitného hesla "To, čo sa tu začne, zmení svet" sa podelil s poslucháčmi o desať lekcií z výcviku jednotiek SEAL amerického námorníctva, vďaka ktorým prekonal nielen úskalia výcviku a dlhej kariéry v námorníctve, ale aj života. Vysvetlil, ako s pomocou týchto základných princípov hocikto môže zmeniť seba a svet k lepšiemu. Pôvodný prejav admirála McRavena získal na internete viac než desať miliónov zhliadnutí. V knihe rozpráva príbehy zo svojho života a zo života ľudí z vojenskej služby, ktorí bojovali s útrapami a odhodlane, súcitne, čestne a odvážne prijímali ťažké rozhodnutia. Nadčasová kniha napísaná s nesmiernou pokorou a optimizmom obsahuje životné múdrosti, praktické rady a povzbudivé slová a podnieti čitateľov k tomu, aby aj v najtemnejších životných okamihoch dosiahli čo najviac. Ak si každé ráno usteliete, dokončíte prvú úlohu dňa. Pocítite štipku hrdosti a povzbudí vás to pustiť sa do ďalšej a ďalšej úlohy. Ku koncu dňa pribudne k jednej splnenej úlohe veľa ďalších. Ustielanie postele vo vás okrem toho upevní pocit, že v živote záleží na maličkostiach. Ak si nedokážete správne poradiť s maličkosťami, nikdy neurobíte správne ani veľké úlohy.

  • EAN 9788022208970
  • ISBN 978-80-222-0897-0
  • Rok vydania 2017
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 112
  • Väzba pevná
  • Hmotnosť 240 g
  • Rozmer 125 x 195 
  • Odosielame ihneď
7,99 € 9,90 €
Please select variants first

Naša recenzia

Ďalšia z kníh, ktoré menia životy. Túto by sme zaradili do kategórie nakopni sa, vstaň a ži naplno. Zažívame dobu, kedy sa zvyšujúci sa komfort života nám ho paradoxne sťažuje. Dostávame sa do situácií, kedy sa nám zdá, aký je život ťažký a ako sa máme zle. Je to však naozaj tak? Nespohodlneli sme náhodou?

Netvrdíme, že to máte ľahké, ale vždy je niekto v situácií oveľa ťažšej, s ktorou musí bojovať. Vo vojne ide často o život a musíme uznať autorovi, že opisované situácie sú naozaj hraničné a pre nás často nepredstaviteľné. Admirál McRaven v jednoduchých 10 bodoch zhrnul svoje poznatky zo svojho výcviku v Navy seals, ako aj praktické skúsenosti z vojny v Afganistane. To ako prežiť vo vojne prirovnal k tomu, ako prežiť v súčasnom svete, aká je potreba bojovnosti a priebojnosti, ako aj tímového ducha. V niektorých pasážach človek až neveriacky krúti hlavou, ako je možné vôbec takéto situácie prežiť.

Ostatné jeho skúsenosti a rady Vám neprezradíme a necháme na Vás, aby ste si jeho príbeh mohli v kľude vychutnať. Mimochodom, táto kniha patrí do rebríčku TOP 10 motivačných kníh na svete podľa spoločnosti Lifehack.