Tanec Hnevu

Autorka : Harriet Lerner, PhD.

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategórie : Emócie

Ako vhodným vyjadrením emócií zlepšiť svoje najdôvernejšie vzťahy

Hnev je emócia, ktorá si zaslúži našu pozornosť. Má svoj dôvod, či už vedomý, alebo skrytý hlboko v našom podvedomí. Za hnev sa netreba hanbiť alebo ho zo slušnosti skrývať. Každý z nás má právo vyjadriť emócie, ktoré cíti.

Najmä ženy mávajú problém spracovať svoj hnev. Známa psychologička Harriet Lerner im vo svojej knihe radí, ako nájsť skutočný dôvod hnevu, a silu, ktorá sa v ňom skrýva, použiť na dosiahnutie pozitívnej zmeny vo vzťahoch s nabližšími ľuďmi - s partnerom, rodičmi či deťmi.

Kniha Tanec hnevu sa od svojho prvého vydania stala klasikou v oblasti rodinnej a vzťahovej psychológie a pomohla už miliónom čitateľov na celom svete. Bola preložená do viac ako 35 jazykov a jej nadčasové posolstvo je dnes možno aktuálnejšie ako kedykoľvek predtým.

New York Times Bestseller

  • EAN 9788081093500
  • ISBN 978-80-8109-350-0 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 13.2.2018
  • Odosielame ihneď
10,00 €

Naša recenzia

Po prvých riadkoch knihy som zistil, že autorka ju označuje ako "knihu pre ženy". Tak som rozmýšľal, či sa do čítania aj napriek tomu pustím. Ako vidíte, pustil som sa. :-) A dobre som urobil. Ak môžem autorke oponovať, tak to urobím. Kniha je podľa mňa určená aj pre mužov.

Už samotný názov knihy prezrádza, ako často tancujeme s hnevom jeho ohnivý tanec. Či už tancujeme sólo, párový tanec, alebo dokonca v trojici, nikdy to nie je príjemné. A práve preto vznikla táto kniha. Aby sme tieto tance odtancovali so vztýčenou hlavou a k spokojnosti všetkých tanečníkov.

Obsahom knihy sú kapitoly zamerané na zvládanie kritických situácií, kedy hlavnú úlohu zohráva hnev. Primárne sa autorka zamerala na oblasť rodiny, takže poznatky z nej ocenia najmä ľudia, žijúci v jednej domácnosti so svojimi polovičkami a deťmi. Je fajn, že sa autorka zamerala aj riešenie rozličných situácií v rámci viacerých generácií, kde s narastajúcimi vekovými rozdielmi často narastá priamoúmerne aj napätie a rozdielnosť názorov.

Oceňujem aj jednoduché grafické znázornenie jednotlivých situácií, ktoré napomáhajú k pochopeniu či už vzniku určitej konfliktnej situácie, alebo jej riešeniu. V záverečnej kapitole autorka ponúka praktické rady, ako zvládať návaly hnevu, ako pozorovať samých seba, keď nás hnev ovládne a aj to, čo vlastne samotný hnev spôsobuje.

Túto knihu odporúčam každému, kto by sa chcel naučiť lepšie zvládať vypäté rodinné situácie. A áno, odporúčam ju rovnako ženám, ako aj mužom 😉

Obľúbený citát : "Je normálne želať si, aby sa niekto zmenil. Je to však veľmi nepravdepodobné, že sa to stane"

Recenziu vypracoval : Rasťo

Všetky knihy v ponuke od Harriet Lerner :