Stoicizmus pre začiatočníkov

Autor : Matthew J. Van Natta

Ako získať emocionálnu odolnosť a pozitívny prístup k životu

Byť stoikom znamená uvedomiť si fakt, že život je plný neistoty. Keďže nikdy nevieme, ako veci dopadnú, netreba sa viazať na výsledky, ale naučiť sa prijať okolnosti také, aké sú - či už navonok vyzerajú pozitívne alebo negatívne.

Vďaka tomu človek získa realistickejší pohľad na svet, kontrolu nad svojimi emóciami a pokojnú myseľ, ktorá je základom pre pocit spokojnosti a šťastia. Tento zrozumiteľný a pútavý úvod do filozofie stoicizmu ponúka pohľad na jeho vznik a históriu, prehľad základných myšlienok stoicizmu, ako aj praktické nástroje na to, aby sme sa dokázali odpútať od vecí, ktoré nevieme ovplyvniť - a našli radosť v tom, čo máme vo vlastných rukách.

Pomocou dômyselných stratégií a jednoduchých cvičení pomôže čitateľovi naučiť sa zvládnuť svoje emócie, získať vnútorný pokoj a vyrovnanú myseľ.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081094064

ISBN 978-80-8109-406-4 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 1.11.2020

Počet strán 136

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

O autorovi

Matt Van Natta píše beletriu, pije kávu, pivo a whisky a uvažuje o ľudských podmienkach. Jeho spisy boli uvedené na stránkach SpiritualNaturalistSociety.org a Modern Stoicism. Boli tiež zahrnuté v Stoicism Today: Selected Writings Vol 1 and Vol 2 . Jeho úvahy si môžete prečítať v jeho knihách, alebo počuť na jeho podcaste s názvom Šťastie.

Je prívržencom stoizmu (myšlienkového smeru, založenom na tom, aby bolo všetkým dobre) a jeho vzormi sú známi filozofovia, ako napríklad Seneca, alebo Marcus Aurelius. Ako sám prehlasuje, spolu s manželkou sa riadia heslom : "Nikdy to nie je príliš veľa, iba to nestačí." Čo ako hovorí, je v rozpore s jeho stoickým presvedčením.

Oficiálna webstránka : www.immoderatestoic.com