Spomaľte na rýchlosť života

Autori : Richard Carlson, Joseph Bailey

Ako si zmenou myslenia upokojiť a zjednodušiť život

Cítite sa vystresovaní, nepokojní a nesústredení? Máte pocit, že toho máte jednoducho veľa? Že nemáte dosť času na všetko, čo potrebujete cez deň či týždeň spraviť? A keby ste ubrali zo svojho životného tempa, či dokonca niečo z tých všetkých činností vynechali, zrútila by sa vaša kariéra a rozpadol celý váš život?

Autori tejto knihy vás presvedčia, že ak sa na chvíľku zastavíte, o nič tým neprídete, práve naopak. Môžete získať priestor pre zlepšenie vzťahov aj výkonnosti v práci, schopnosť porozumieť veciam okolo seba a hlavne nájsť si čas na objavovanie pocitov, túžieb a nápadov, na ktoré popri ostatných aktivitách nemáte čas myslieť. Svoju teóriu dopĺňajú aj mnohými príkladmi či jednoduchými cvičeniami, vďaka ktorým sa sami presvedčíte, že čím viac sa v nejakom probléme rýpete, tým horšie sa vám rieši, alebo že vďaka spomaleniu na rýchlosť života a upokojeniu vlastných myšlienok môžete byť oveľa šťastnejší.

Vydavateľstvo Eastone Books

ISBN 978-80-8109-316-6

Rozmery 130 × 195 mm 

Termín vydania 16.1.2017

Počet strán 200

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

Naša recenzia

Ľahké čítanie zamerané na duševnú pohodu. Najčastejšie slovné spojenia v knihe sú "prítomný okamih" a "analytický a voľný režim". Najmä rozdiely vo fungovaní v analytickom a voľnom režime sú obrovské a zo skúsenosti môžem potvrdiť, že je to pravda.

Krásne rozpracované sú témy partnerských vzťahov, rodičovstva a práce. Keďže som sám otec a manžel, tieto témy boli pre mňa veľmi prínosné.

Taktiež je zaujímavý pohľad autorov na tému stres. Analyzujú, či je správne so stresom bojovať a zvyšovať odolnosť voči nemu, alebo práve naopak, prijať ho ako signál a spomaliť na tempo života.

Obľúbený citát z knihy "Myseľ, ktorá pracuje rýchlosťou života, prijíma veci - a ľudí - také, aké sú práve teraz."

Túto knihu odporúčam najmä rodičom.

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Richard Carlson bol americký spisovateľ, psychológ a motivačný rečník. Ako spisovateľ sa udržiaval v rebríčku najpredávanejších autorov podľa New York Times neuveriteľných 104 týždňov. Svoju kariéru spisovateľa odštartoval v roku 1985, avšak prvý výraznejší úspech dosiahol až o 10 rokov neskôr.

Jeho knihy zo série "Netrápte sa pre..." sa stali bestsellermi a boli publikované v 135 krajinách sveta a preložené do 30 jazykov. Za svoj život napísal viac ako 20 kníh, ktoré sú zamerané na prekonávanie "bežných" starostí, ktoré často postretnú každého z nás.

Najznámejším, priam kultovým výrokom Richarda Carlsona je : "Netrápte sa pre maličkosti, veď predsa všetko sú v konečnom dôsledku maličkosti." Tým, že knihy sú písané formou krátkych príbehov, sú veľmi ľahko pochopiteľné a ľahko aplikovateľné v praxi.

Oficiálna webstránka : www.dontsweat.com

Všetky knihy v našej ponuke od Richarda Carlsona :