Spomaľte na rýchlosť života

Autori : Richard Carlson, Joseph Bailey

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategórie : Životný štýl

Ako si zmenou myslenia upokojiť a zjednodušiť život

Cítite sa vystresovaní, nepokojní a nesústredení? Máte pocit, že toho máte jednoducho veľa? Že nemáte dosť času na všetko, čo potrebujete cez deň či týždeň spraviť? A keby ste ubrali zo svojho životného tempa, či dokonca niečo z tých všetkých činností vynechali, zrútila by sa vaša kariéra a rozpadol celý váš život?

Autori tejto knihy vás presvedčia, že ak sa na chvíľku zastavíte, o nič tým neprídete, práve naopak. Môžete získať priestor pre zlepšenie vzťahov aj výkonnosti v práci, schopnosť porozumieť veciam okolo seba a hlavne nájsť si čas na objavovanie pocitov, túžieb a nápadov, na ktoré popri ostatných aktivitách nemáte čas myslieť. Svoju teóriu dopĺňajú aj mnohými príkladmi či jednoduchými cvičeniami, vďaka ktorým sa sami presvedčíte, že čím viac sa v nejakom probléme rýpete, tým horšie sa vám rieši, alebo že vďaka spomaleniu na rýchlosť života a upokojeniu vlastných myšlienok môžete byť oveľa šťastnejší.

  • EAN 9788081093166
  • ISBN 978-80-8109-316-6
  • Rozmery 130 × 195 mm 
  • Termín vydania 16.1.2017
  • Odosielame do 3 dní.
7,99 € 9,99 €
Please select variants first

Naša recenzia

Ľahké čítanie zamerané na duševnú pohodu. Najčastejšie slovné spojenia v knihe sú "prítomný okamih" a "analytický a voľný režim". Najmä rozdiely vo fungovaní v analytickom a voľnom režime sú obrovské a zo skúsenosti môžem potvrdiť, že je to pravda.

Krásne rozpracované sú témy partnerských vzťahov, rodičovstva a práce. Keďže som sám otec a manžel, tieto témy boli pre mňa veľmi prínosné.

Taktiež je zaujímavý pohľad autorov na tému stres. Analyzujú, či je správne so stresom bojovať a zvyšovať odolnosť voči nemu, alebo práve naopak, prijať ho ako signál a spomaliť na tempo života.

Obľúbený citát z knihy "Myseľ, ktorá pracuje rýchlosťou života, prijíma veci - a ľudí - také, aké sú práve teraz."

Túto knihu odporúčam najmä rodičom.

Recenziu spracoval : Rasťo

Všetky knihy v ponuke od Richard Carlsson :