Sila zvyku

BESTSELLER

Autor : Charles Duhigg

Vydavateľstvo : Tatran

Kategórie : Životný štýl Práca Produktivita Návyky a zmeny

Prečo sa niektorí ľudia a firmy snažia o zmenu celé roky, zatiaľ čo iní sa zmenia cez noc? Ako zvyky vznikajú, prečo vôbec existujú a možno ich zmeniť? Charles Duhigg nám ukáže, ako niektorí ľudia, podnikatelia alebo vlády dokážu meniť veci k horšiemu alebo lepšiemu. Je neuveriteľné, ako ľahko možno manipulovať ľuďmi. Ak pochopíme, ako zvyky fungujú, môžeme ich veľmi ľahko zmeniť a využiť vo svoj vlastný prospech. Zlepšíme tak nielen mnohé oblasti svojho osobného a pracovného života, ale i fungovanie celej spoločnosti. Strhujúce rozprávanie, podložené mnohými najnovšími vedeckými poznatkami, prináša celkom nové chápanie ľudskej povahy a jej potenciálu na zmenu!

Ľudia sa nad zvykmi zamýšľajú stáročia čia, ale až v posledných dvoch desaťročiach odborníci pozvoľna odhaľujú, ako zvyky fungujú a ako sa menia.
Známeho novinára New York Times Charlesa Duhigga zaujalo, keď sa počas vojnovej reportáže v Bagdade dopočul o istom majorovi, ktorý zmenou jediného zvyku zabránil nebezpečným vzburám v mestečku Kúfa. Duhigg si uvedomil, ako zvyky ovplyvňujú celý náš život, ako vznikajú a ako ich možno meniť. A hoci sa v prvej chvíli zdá, že majú zanedbateľný význam, časom významne vplývajú na naše zdravie, výkonnosť, úspech a šťastie.
Autor osem rokov študoval najnovšie výskumy v oblasti zvykov, ktoré podložil pútavými príbehmi. Opisuje tisíce spôsobov, ako nám zvyky menia život. Rozpráva, ako sa z tučnej alkoholičky, ktorú vymáhači prenasledovali pre desaťtisícový dlh, stala štíhla energická žena s neuveriteľnou kondíciou, zamestnaná v grafickom štúdiu. Duhigg si nevšíma len jednotlivcov, ale aj významné spoločnosti, ktoré sa z červených čísel prepracovali k obrovským ziskom - zmenou jediného zvyku!
Po prečítaní tejto knihy budeme vnímať svoje zvyky novým pohľadom, poučení, ako ich sami môžeme formovať, a tým aj celý svoj život.

  • Počet strán: 272
  • Väzba: Knihy viazané
  • Rok vydania: 2013
  • Poradie vydania: 1.
  • Rozmer: 150 x 235 x 25 mm
  • Hmotnosť: 470 g
  • ISBN: 978-80-222-0636-5
  • EAN: 9788022206365 
  • Odosielame ihneď
10,29 € 11,90 €
Please select variants first

Naša recenzia

Autor podrobne analyzuje dôležitosť zvykov a návykov ako takých. Po prečítaní knihy ešte lepšie chápem vetu "Zvyk je železná košeľa". Kniha je plná faktov o správaní sa jednotlivcov, ale aj veľkých firiem či organizácií na základe zvykov a ako ich správanie ovplyvňuje úspech, či neúspech športových tímov, zamestnancov firiem, ale aj obyčajných ľudí v bežnom živote.

Dá sa zmenou zvykov dosiahnuť taká úžasná zmena? Podceňujeme v bežnom živote silu zvykov? Myslím, že z vlastnej skúsenosti dávam za pravdu autorovi a konštatujem... Že odpoveď na obe otázky je ÁNO.V knihe autor ponúka aj prehľadný návod, ako pracovať na vybudovaní si "dobrých zvykov" a v duchu tej istej filozofie ponúka čitateľovi aj pohľad na to, ako pracovať so svojimi "zlozvykmi". 

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Charles Duhigg je americký spisovateľ a novinár. V minulosti pracoval ako novinár pre New York Times, v súčasnosti pracuje ako prispievateľ vo svojej vlastnej rubrike s názvom iEconomy, v ktorej sa zaoberá fenoménom Apple.

Jeho diela sú zamerané na to, ako zvyky formujú náš osobný život, spoločnosť a prácu. Vyštudoval Harvardskú univerzitu a predtým ako sa stal novinárom a spisovateľom prešiel rôznymi zamestnaniami. Jeho prvým ozajstným zamestnaním po škole bol poslíček na bicykli.

V súčasnosti je aktívny aj v prednášaní na prestížnych amerických univerzitách a taktiež poskytuje svoje služby firemnej klientele. Zameriava sa najmä na produktivitu nielen v pracovnom, ale aj v osobnom živote.

Oficiálna webstránka : www.charlesduhigg.com

Kategórie