Sila v nás

NÁŠ TIP

Autor : James Doty

Vydavateľstvo : Fortuna Libri

Kategórie : Životný štýl

Jim Doty vyrastal v chudobnej rodine. Otec bol alkoholik a matka trpela depresiami. Dnes je riaditeľom prestížneho Centra pre vzdelávanie a výskum súcitu a altruizmu (CCARE) na Stanfordovej univerzite. Medzi zakladateľov centra patrí aj dalajláma.

Keď mal Jim dvanásť rokov a jeho život bol v slepej uličke, vošiel do obchodu s kúzelníckymi potrebami, kde stretol Ruth, staršiu pani, ktorá ho naučila sériu cvičení na zmiernenie utrpenia a pretavenie túžob na skutočnosť. Požiadala ho, aby mal otvorené srdce a naučil túto techniku ďalších ľudí. Práve Ruth mu po prvý raz ukázala jedinečný vzťah medzi mozgom a srdcom.

Vďaka Ruthiným cvičeniam autor dosiahol neuveriteľné výsledky. Získal moc a bohatstvo, ktoré si ako dvanásťročný nevedel predstaviť. Zanedbal však Ruthinu najdôležitejšiu lekciu a neotvoril srdce. Malo to preňho zničujúce následky, ale až vtedy si uvedomil, čo sa ho Ruth usilovala naučiť.

Táto knižka je memoárom, popularizačno-vedeckou publikáciou, motivačnou literatúrou aj praktickou príručkou. Ukazuje, ako môžeme od základu zmeniť svoj život, ak najprv zmeníme svoje myslenie a srdcia.

  • Počet strán: 240
  • Väzba: Knihy viazané
  • Rok vydania: 2016
  • Poradie vydania: 1.
  • Rozmer: 140 x 215 x 20 mm
  • Hmotnosť: 406 g
  • ISBN: 978-80-8142-543-1
  • EAN: 9788081425431 
  • Odosielame ihneď
10,30 € 12,90 €
Please select variants first

Naša recenzia

Keď sa stretne v jednej osobe lekár a talent na písanie kníh, vznikne z toho takáto úžasná kniha. Máloktorý spisovateľ môže skombinovať svoj talent a prax v téme o ktorej píše. Doktorovi Dotymu sa to podarilo dokonale. Kniha je vlastne aj autobiografia autora.

V knihe opisuje svoj životný príbeh a je rozdelená na dve časti. V prvej časti opisuje autor svoje detstvo a priam magický príbeh o tom, ako bojoval s nepriaznivými podmienkami. Otec alkoholik, brat homosexuál, matka psychicky chorá a on. Pre nás mnohých nepredstaviteľné podmienky, ktoré v chlapcovi vyvolali túžbu ich zmeniť.

Keď je žiak pripravený, zjaví sa učiteľ. Malý chlapec svoju učiteľku Ruth nachádza v jednom obchode a tá ho pripravuje na život. Dáva mu pocit jedinečnosti a hlavne lásky. Naučí ho základné princípy fungovania sveta a položí základy jeho úspechu v budúcnosti úplne jednoduchým spôsobom. Jeden som vyskúšal a skúšam ho každý večer. Neverili by ste, ako sa dá zaspať za 3 minúty :-)

V druhej časti už opisuje svoju prax v rôznych nemocniciach ako neurochirurg a prináša veľmi príjemným spôsobom poznatky zo svojho pôsobenia. Opisuje aj svoje vzostupy a pády, ktoré mu prinášajú uvedomenie si svojho poslania. Dosiahol a stratil v živote veľmi veľa. Ale napriek všetkému sa z neho stal človek, po ktorom ako dieťa veľmi túžil. A nebolo to o peniazoch...

Táto recenzia by sa kľudne dala napísať aj zo zrniek múdrosti, ktorých je v tejto knihe viac, ako dosť. Moje obľúbené však je :

"Nemožno dôverovať hlasu vo svojej mysli, väčšinu času sa mýli"