Sila správneho okamihu

Autor : Michael Breus, PhD.

Objavte svoj chronotyp a ten najvhodnejší čas, kedy obedovať, ísť spať, požiadať o zvýšenie platu, mať sex, napísať knihu,
užívať lieky či robiť iné veci.

Nie je dôležité iba to, "čo" a "ako" robíme, ale aj "kedy". Nie všetci sa totiž najlepšie sústredíme, spíme, najľahšie vstávame či máme najviac fyzických síl v rovnakom čase. Prečo je to tak? Množstvo bežných vecí, ktoré denne vykonávame, sa totiž riadi podľa našich biologických hodín, čiže podľa prirodzených procesov, ktoré sa v našom tele počas dvadsaťštyrihodinového cyklu dejú.

Tieto biorytmy nedokážeme ovplyvniť, preto nedokážeme najlepšie pracovať vtedy, keď to práve potrebujeme, alebo sa zabávať, keď to najviac chceme. V knihe sa dozviete, prečo je dôležité tieto procesy poznať a ako z nich vyťažiť čo najviac pre svoje zdravie a celkovú pohodu. Autor rozdeľuje ľudí do štyroch skupín (chronotypov) podľa toho, aký typ prirodzeného vnútorného načasovania majú a odporúča im, kedy majú čo robiť.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093142

ISBN 978-80-8109-314-2 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 28.11.2016

Počet strán 392

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

13,99
Please select variants first

O autorovi

Michael J. Breus, Ph.D., je klinický psychológ , diplomant Americkej rady pre spánkovú medicínu a člen Americkej akadémie spánkovej medicíny. Je jedným z iba 168 psychológov na svete, ktorý prešiel komisiou Sleep Medical Speciality bez toho, aby chodil na lekársku fakultu. Dr. Michael Breus bol nedávno menovaný Reader's Digest za najlepšieho špecialistu na spánok v Kalifornii a jedným z 10 najvplyvnejších ľudí na tému spánok .

Svoje odborné znalosti poskytuje aj značkám ako Hastens Beds, Ebb Therapeutics, Princess Cruise lines , Six Senses Hotel and Spa , Lighting Science Group , Advil PM , Breathe Rite, Crowne Plaza Hotels a mnohým ďalším.

Prednáša po celom svete pre organizácie ako YPO (Young Presidents Organisation) , nemocnice a lekárske centrá, finančné inštitúcie organizácie, produktové spoločnosti a mnoho ďalších. Pôsobil viac ako 14 rokov ako expert na spánok pre WebMD a tiež píše blog o nespavosti a pravidelne ho nájdete na stránkach Psychology Today a Sharecare . S Dr. Breusom sa uskutočnili rozhovory v reláciách CNN, Oprah, The View, Anderson Cooper , Rachel Ray , Fox and Friends , The Doctors , Joy Behar, The CBS Early Show , The Today Show a Kelly and Michael .

Oficiálna webstránka : www.thesleepdoctor.com