Scivilizovaní na smrť

BESTSELLER

Autor : Christopher Ryan

Cena, ktorú platíme za pokrok

V knihe Scivilizovaní na smrť skúma uznávaný autor Christopher Ryan negatívne vplyvy "pokroku" na náš život - na to, čo jeme, čo a ako sa učíme, čo cítime, ako si hľadáme partnerov, vychovávame deti, komunikujeme, pracujeme a zomierame - a porovnáva ich s dávnou minulosťou, o ktorej sme sa doteraz učili skreslene.

Podľa neho je načase položiť si zásadnú otázku: Žijú moderní ľudia podstatne lepší život než naši predkovia z čias pred civilizáciou? Prináša civilizácia ako celok jednotlivcovi nejaký čistý zisk? Žijeme v čase, keď je budúcnosť planéty a našej civilizácie z mnohých strán ohrozená. Možno práve teraz nastala chvíľa objektívne sa pozrieť do minulosti, aby sme našli cestu k lepšej budúcnosti.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093890

ISBN 978-80-8109-389-0 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 9.9.2020

Počet strán 256

Väzba tvrdá

Odosielame do 48 hodín

13,99
Please select variants first

O autorovi

Po získaní titulu v anglickej a americkej literatúre v roku 1984 strávil ďalšie dve desaťročia cestovaním po svete. Na neočakávaných miestach pracoval vo veľmi zvláštnych zamestnaniach (napr. pitvanie lososa na Aljaške, výučba angličtiny pre prostitútky v Bangkoku a sebaobrana).Bol aktivistom pozemkovej reformy v Mexiku, správcom komerčných nehnuteľností v diamantovej štvrti v New Yorku a pomáhal španielskym lekárom prekladať a zverejňovať ich výskumy.

Keď mal Chris 30 rokov, rozhodol sa trochu "zvážnieť" a pokračoval v doktorandskom štúdiu psychológie na Saybrook Graduate School v San Franciscu v Kalifornii. Svojou dizertačnou prácou preskúmal dosť naivné chápanie sexuálnej evolúcie človeka - a potom poskytol základné argumenty, ktoré neskôr uviedol v knihe v "Sexi za úsvitu" . Moderuje týždenný podcast Tangentially Speaking , ktorý je zaznamenávaný z cesty v jeho dodávke, ktorá sa mimochodom volá Scarlett Jovansson. Podcast obsahuje rozhovory s komikmi, bankovými lupičmi, pašerákmi drog, pornohviezdami a autormi kníh.

Chris má rád oranžové nohavice. Nikto nevie prečo.

Oficiálny web : www.chrisryanphd.com