Psychológia peňazí

BESTSELLER

Autor : Morgan Housel

Čo sa týka peňazí, to, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa správate. A naučiť ľudí správať sa je naozaj náročné, dokonca aj pri veľmi inteligentných ľuďoch.
To, čo vieme o peniazoch - investície, osobné financie a obchodné rozhodnutia - sa bežne učíme ako matematickú oblasť, kde nám dáta a vzorce presne povedia, čo máme robiť. Ale v skutočnom svete ľudia nerobia finančné rozhodnutia prostredníctvom tabuliek. Robia ich pri spoločnom stolovaní alebo v zasadačkách, kde sú ich osobné skúsenosti, vlastné jedinečné videnie sveta, ego, hrdosť, marketing a iné neobvyklé podnety zmiešané do jedného celku.
V Psychológii peňazí sa s vami oceňovaný autor Morgan Housel podelí o 19 krátkych príbehov, v ktorých preskúma, ako ľudia rozmýšľajú o peniazoch, a naučí vás, ako lepšie pochopiť jeden z najdôležitejších faktorov ľudského života, akým peniaze bezpochyby sú.

Vyd. značka: Aurora
Počet strán: 256
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 147 x 220 x 30 mm
Hmotnosť: 454 g
ISBN: 97-80-973727-1-2
EAN: 9788097372712 

Odosielame ihneď

14,90
Please select variants first

O autorovi

Morgan Housel je spoločníkom v The Collaborative Fund a bývalým publicistom v The Motley Fool a The Wall Street Journal. Je dvojnásobným laureátom ceny Best in Business Award od Spoločnosti amerických obchodných editorov a spisovateľov, nositeľom ceny New York Times - Sidney Award a dvojnásobným finalistom ceny Geralda Loeba za významnú obchodnú a finančnú žurnalistiku.

Jeho práca je založená na dôkladnom poznávaní a štúdiu financií a investovania. Je častým hosťom rôznych talkshows a ako odborníka ho uznávajú rôzne finančné inštitúcie po celom svete. Oplatí sa pozrieť a vypočuť jeho podcasty, kde otvorene hovorí, ako peniaze vplývajú na naše životy a čo by sme mali zmeniť v prístupe k nim. Žije v Seattli so svojou manželkou a dvoma deťmi.

Oficiálna webstránka : www.morganhousel.com