Princíp 80:20

NÁŠ TIP

Autor : Richard Koch

Ako dosahovať najlepšie výsledky s najmenším úsilím

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Práca Produktivita

Stále robíte maximum pre dosiahnutie svojich cieľov, ale vaše výsledky v práci či súkromí zďaleka nezodpovedajú vloženému úsiliu? Kde sa stráca všetok čas, energia a peniaze, ktoré do svojich projektov investujete? Prečo niektorí ľudia s omnoho menším úsilím dosiahnu oveľa viac? Prišiel čas sa nad tým zamyslieť...
Od svojho prvého vydania sa titul Princíp 80 : 20 zaradil ku klasike business literatúry a stal sa svetovým bestsellerom. Richard Koch v knihe interpretuje svetoznáme Paretovo pravidlo, podľa ktorého je možné vynakladať úsilie, čas či peniaze oveľa efektívnejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Stačí si uvedomiť, že:
- 20 percent pracovného úsilia vedie k 80 percentám výsledkov,
- 20 percent peňazí, investovaných v pravý čas do nákupu správnej komodity, prinesie 80 percent výnosov,
- väčšinu oblečenia, ktoré majú ľudia v šatníku, vôbec nenosia a stále si obliekajú len svoje obľúbené kúsky,
- len málo ľudí, s ktorými sa stretávame, skutočne obohacuje náš život, vzťahy s ostatnými nám nedávajú vôbec nič alebo len veľmi málo,
- obviňovať sa z toho, že ste každej jednej veci či projektu nevenovali maximálne úsilie a čas, je zbytočné. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa zameriate na najdôležitejšie veci.
Ak chcete svoj život zmeniť, podrobte ho podobnej analýze. Toto nové rozšírené vydanie titulu Princíp 80 : 20 vám ukáže ako. Nájdete v ňom konkrétne príklady nielen toho, ako princíp väčšieho profitu pri menšom úsilí funguje v obchodnej či podnikateľskej praxi, ale aj v bežnom živote. Po prvýkrát vychádza kniha aj s reakciami čitateľov, ktorí si Kochovu interpretáciu Paretovho pravidla osvojili a výrazne tým zlepšili svoj život.

  • EAN 9788081091773
  • ISBN 978-80-8109-177-3 
  • Rozmery 155 × 225 mm 
  • Termín vydania 1.5.2011
  • Odosielame do 48 hodín
13,79 € 15,99 €
Please select variants first

O autorovi

Richard Koch je bývalý konzultant v oblasti riadenia, podnikateľ a autor niekoľkých kníh o tom, ako uplatňovať Paretov princíp (pravidlo 80/20) vo všetkých sférach života. Richard tiež osobne využil svoje koncepcie na zisky z niekoľkých investícií do súkromného kapitálu. Medzi Richardove investície patrili spoločnosti Filofax, Plymouth Gin, Great Little Trading Company a Betfair. Predtým pracoval ako konzultant v spoločnosti Boston Consulting Group a neskôr ako partner v spoločnosti Bain and Company. Pred odchodom do spoločnosti Jim Lawrence a Iain Evans začal s vedením firmy LEK Consulting.

Richard začal podnikať, keď mal 33 rokov ako spoluzakladateľ spoločnosti LEK Consulting. Táto firma bola považovaná za najúspešnejší strategický podnik 80. rokov. Jeho firma v súlade s radami, ktoré vydal, nielenže rástla veľmi rýchlo, ale bola tiež mimoriadne zisková. Richarda fascinujú faktory, ktoré robia nové podniky úspešnými. Svoje názory uviedol v snímke The Star Principle.

Oficiálna webstránka : www.richardkoch.net