Prekážka je cesta

NÁŠ TIP

Autor : Ryan Holiday

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategórie : Životný štýl

Starobylé umenie pretvárať nepriaznivé okolnosti na osobné výhry.

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe samému. Výsledkom tohto zvyku bol text, ktorého myšlienky sú platné aj po takmer dvoch tisícročiach a ktorý neustále inšpiruje mnohých mysliteľov a spisovateľov.

Jedným z nich je aj autor tejto knihy - mladý americký podnikateľ Ryan Holiday, ktorý na základe úvah Marca Aurelia a jeho filozofie stoicizmu vytvoril návod na prekonanie čohokoľvek negatívneho, čo život prináša, či už ide o súkromie, alebo o prácu. Čitateľa sprevádza jednoduchým, ale zároveň veľmi účinným procesom, ako prekážky a krízy meniť na osobné výzvy, ktoré nás nielen nezastavia, ale posunú vpred.

Na príkladoch mnohých historicky významných osobností, ako bol John D. Rockefeller alebo Steve Jobs, ukazuje, ako sa aj z najhorších krízových situácií dajú vyťažiť nové príležitosti a výhody.

  • EAN 9788081093753
  • ISBN 978-80-8109-375-3 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 9.4.2019
  • Odosielame ihneď
7,99 € 9,99 €
Please select variants first

Naša recenzia

Toto je podľa mňa jedna z najlepších MOTIVAČNÝCH kníh, aké som kedy čítal v tom pravom motivačnom slova zmysle. Jednoduché čítanie, plné analýz správania, príkladov a možností riešenia tých najťažších životných okolností.

Na takto mladého autora veľmi zrelá kniha. Viac menej celá sa opiera o autorov obľúbený smer - Stoicizmus. Opisuje v nej, ako príslušníci tohto myšlienkového smeru (napr. Seneca, alebo Marcus Aurelius) riešili či už konflikty, alebo rôzne ťažké životné situácie. Kniha je rozdelená na tri tematické časti. V prvej časti autor analyzuje naše správanie a spôsoby, ako chápeme a vnímame okolnosti, ktoré sa nám dejú.

V druhej časti sú pomerne obšírne popísané spôsoby, akými najlepšie zvládnuť rôzne náročné životné situácie, ako napríklad umenie sústredenia sa na proces ako celok, alebo špeciálnu techniku "bočného útoku". Ostatnú časť knihy autor venuje vôli, vytrvalosti a tomu, čo robiť, keď sa nič nebude dať robiť a budete musieť začať odznova.

Vrele odporúčam každému, špeciálne vhodná pre ľudí, ktorí si prechádzajú ťažkým životným obdobím.

Obľúbený citát : "Keď začíname, zvyčajne sa najprv musíme chopiť metly."

Recenziu spracoval : Rasťo

Kniha v obraze "Prekážka je cesta"

Netradičný darček, alebo možnosť, ako mať myšlienky z tejto knihy stále na očiach a tým podporiť ich používanie v každodennom živote.

Kniha v obraze, alebo po našom "Bookture". Obraz zachytáva myšlienky z knihy "Prekážka je cesta" od Ryana Holidaya.

Keďže vracať sa stále ku knihe nie je príliš komfortný spôsob, ako si stále pripomínať jej posolstvo, tak sme pre Vás pripravili obraz, v ktorom budete mať vybrané myšlienky z tejto knihy vždy na očiach ...

Viac tu. 

Všetky knihy v ponuke od Ryana Holidaya :