Prekážka je cesta

NÁŠ TIP

Starobylé umenie pretvárať nepriaznivé okolnosti na osobné výhry.

Autor : Ryan Holiday

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe samému. Výsledkom tohto zvyku bol text, ktorého myšlienky sú platné aj po takmer dvoch tisícročiach a ktorý neustále inšpiruje mnohých mysliteľov a spisovateľov.

Jedným z nich je aj autor tejto knihy - mladý americký podnikateľ Ryan Holiday, ktorý na základe úvah Marca Aurelia a jeho filozofie stoicizmu vytvoril návod na prekonanie čohokoľvek negatívneho, čo život prináša, či už ide o súkromie, alebo o prácu. Čitateľa sprevádza jednoduchým, ale zároveň veľmi účinným procesom, ako prekážky a krízy meniť na osobné výzvy, ktoré nás nielen nezastavia, ale posunú vpred.

Na príkladoch mnohých historicky významných osobností, ako bol John D. Rockefeller alebo Steve Jobs, ukazuje, ako sa aj z najhorších krízových situácií dajú vyťažiť nové príležitosti a výhody.

Vydavateľstvo Eastone Books

ISBN 978-80-8109-375-3 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 9.4.2019

Počet strán 168

Väzba mäkká

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

Naša recenzia

Toto je podľa mňa jedna z najlepších MOTIVAČNÝCH kníh, aké som kedy čítal v tom pravom motivačnom slova zmysle. Jednoduché čítanie, plné analýz správania, príkladov a možností riešenia tých najťažších životných okolností.

Na takto mladého autora veľmi zrelá kniha. Viac menej celá sa opiera o autorov obľúbený smer - Stoicizmus. Opisuje v nej, ako príslušníci tohto myšlienkového smeru (napr. Seneca, alebo Marcus Aurelius) riešili či už konflikty, alebo rôzne ťažké životné situácie. Kniha je rozdelená na tri tematické časti. V prvej časti autor analyzuje naše správanie a spôsoby, ako chápeme a vnímame okolnosti, ktoré sa nám dejú.

V druhej časti sú pomerne obšírne popísané spôsoby, akými najlepšie zvládnuť rôzne náročné životné situácie, ako napríklad umenie sústredenia sa na proces ako celok, alebo špeciálnu techniku "bočného útoku". Ostatnú časť knihy autor venuje vôli, vytrvalosti a tomu, čo robiť, keď sa nič nebude dať robiť a budete musieť začať odznova.

Vrele odporúčam každému, špeciálne vhodná pre ľudí, ktorí si prechádzajú ťažkým životným obdobím.

Obľúbený citát : "Keď začíname, zvyčajne sa najprv musíme chopiť metly."

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Ryan Holiday je americký autor a marketér. Pôsobí v spoločnosti American Apparel ako marketingový riaditeľ a popri tom prispieva do denníka Observer. Mnoho ľudí ho považuje za kontroverzného a vymyká sa všeobecným predstavám o ľuďoch, ktorí sa zaoberajú osobnostným rozvojom. Mne sa však páči.

Je zástancom a pokračovateľom myšlienok stoizmu (Senecu, Marca Aurelia), ktoré prezentuje vo svojich knihách. Úprimne, veľmi zaujímavé čítanie. Taktiež je zástancom hnutia "teetotal", ktoré združujú ľudí ktorí absolútne odmietajú konzumáciu alkoholických nápojov.

Spolupracoval aj na knihe svojho priateľa Tima Ferrisa "Nástroje Titanov", kde mu venoval celú jednu kapitolu tejto knihe. Taktiež je častým hosťom mnohých talkshow a podujatí, zameraných na osobnostný rozvoj.

Je známy aj tým, že otvorene vystupoval proti zvoleniu Donalda Trumpa. Snáď asi aj preto, že patril medzi najaktívnejších podporovateľov už terajšieho prezidenta Joa Bidena. Ryan holiday žije so svojou manželkou a synom na svojom ranči v Texase.

Oficiálna webstránka : www.ryanholiday.net

Všetky knihy v našej ponuke od Ryana Holidaya :