Pravda

Autor : Tom Phillips

Stručné dejiny najvtipnejších historických klamstiev a podfukov

Človek by si myslel, že naša "post-pravdová" doba je záležitosťou posledného desaťročia a priamo súvisí s rozvojom internetu. Omyl! Ľudia klamali a podvádzali vždy.

Prečo však niektoré lži pretrvajú a falošné informácie sa považujú za všeobecne platné? A ak sú dejiny plné klamstiev a podvodov, čo to znamená pre vedu, históriu a všetky ďalšie spôsoby, ako si usporiadať fakty o svete?

Sme odsúdení žiť v hmle dezinformácií, alebo je nejaký spôsob, ako s nimi skoncovať? V knihe sa dozviete o metóde, ktorou sa dá pretlačiť úplná nepravda hovorením len pravdivých informácií a postaviť dom nezmyslov z tehál čestnosti, spoznáte sedem hlavných spôsobov, ako sa šíria a uchovávajú nepravdy, ako účinne odhaliť klamárov a neuveriť každej hovadine, nech sa zdá akokoľvek vierohodná, a tiež o tom, že Donald Trump nie je ani zďaleka prvým politikom, ktorý na každú stranu prská výmysly ako záhradný rozprašovač a mnoho ďalších zábavných aj užitočných vecí.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093937

ISBN 978-80-8109-393-7 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 8.8.2020

Odosielame do 48 hodín

12,99
Please select variants first

O autorovi

Tom Phillips je novinár a autor. Je redaktorom časopisu Full Fact, nezávislej britskej charitatívnej agentúry pre kontrolu faktov. Predtým bol redaktorským riaditeľom spoločnosti BuzzFeed UK, kde (okrem informovania o závažných problémoch a písania vtipov) viedol ocenený tím vývojárov, ktorí vytvorili nové inovatívne redakčné formáty.

Predtým pomáhal s vytváraním a uvádzaním na trh veľmi vplyvnej digitálnej platformy UsVsTh3m spoločnosti Trinity Mirror, pracoval tiež pre spoločnosti MSN a Metro a pre vývoj televízie. Jeho literárne diela sú založené na faktoch, ktoré privedú k úsmevu, ale aj k zamysleniu, ako niekto niekedy dokázal niečo tak absurdné a šokujúce.

Všetky knihy v našej ponuke od Toma Phillipsa :