Osvietený rodič

Autorka : Susan Stiffelman

Praktická príručka pre výchovu vedomých, sebaistých a láskavých detí

Na to, aby sme mohli šoférovať auto, musíme úspešne absolvovať teoretické a praktické testy. Takmer pri všetkých druhoch zamestnaní, s výnimkou tých najzákladnejších, sa vyžaduje určitá kvalifikácia a pri tých najkomplexnejších dokonca roky praxe. A predsa pri jednom z najnáročnejších povolaní - rodičovstve - sa tréning alebo kvalifikácia nevyžaduje. Tento nedostatok vedomostí a vzdelania je jednou z príčin (hoci nie hlavnou), prečo tak veľa rodičov s výchovou detí zápasí. Rodičia si často nevedia poradiť s výzvami, ktorými ich deti denne zahŕňajú, nehovoriac o tom, že nevedia primerane reagovať na rastúce emocionálne, psychologické a duchovné potreby dieťaťa.

Zatiaľ čo v minulosti bolo rodičovstvo príliš autoritatívne, v súčasnosti veľa rodičov zlyháva v poskytovaní jasného vedenia, ktoré dieťa zúfalo potrebuje a po ktorom túži. V domácom prostredí často úplne chýba systém, čo pripomína loď bez kormidla opustenú kapitánom a zmietanú oceánom. Rodičia nepochopili, že dieťa potrebuje, aby boli "kapitánom lode", čo v žiadnom prípade neznamená návrat späť k spôsobu výchovy z minulosti. Skôr ide o nájdenie rovnováhy medzi obmedzujúcim systémom a žiadnym systémom. Lenže ako na to? Skúsená terapeutka Susan Stiffelman ponúka vo svojej knihe nielen detailné vysvetlenie celého problému, ale aj množstvo praktických príkladov zo svojej praxe a ich riešení.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081092770

ISBN 978-80-8109-277-0 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 16.10.2015

Počet strán 248

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

O autorke

Susan Stiffelman je manželská a rodinná terapeutka, učiteľka a licencovaná psychoterapeutka. Už viac ako 30 rokov spolupracuje Susan s rodinami na vytvorení väčšej harmónie a hlbšieho spojenia medzi rodičmi a deťmi. Susan tiež poskytuje týždenné poradenstvo v oblasti rodičovstva pre Huffington Post..

Verí, že deti musia vedieť, že sa môžu spoľahnúť na rodičov, ktorí ich budú sprevádzať v ťažkostiach a pádoch ich života. Pravidelne sa objavuje v tlačených a vysielaných médiách vrátane Today Show NBC, The Boston Globe, časopisu Parents, Gaiam TV a Los Angeles Times. Za posledné dva roky hosťovala Susan na štvordňových samitoch Rodičovstvo s prítomnosťou, na ktorých sa zúčastnili významní hostia ako Dr. Jane Goodall, Arianna Huffington, kongresman Tim Ryan, alebo speváčka Alanis Morissette.

Poskytovala svoje poradenstvo v oblasti rodičovstva po celom svete, od Paríža po New York, Tel Aviv až po Senegal. Rodičia na celom svete sa spoliehajú na jej rady a podporu či už prostredníctvom jej populárneho spravodajcu, príspevkov na Facebooku, alebo jej online kurzov. Má sídlo v Los Angeles, kde udržiava malú súkromnú terapeutickú prax.

Oficiálna webstránka: www.susanstiffelman.com