Osvietenie je váš prirodzený stav

Autor : Osho

Zásadný rozdiel medzi psychológiou, terapiou a meditáciou

Keď v 18. a 19. storočí upútali predstavivosť Západu tradičné východné učenia ako zen a budhizmus, "osvietenie" bolo chápané ako určitý stav vedomia, ktorý človek dosiahne prostredníctvom duchovnej cesty alebo meditácie.

Lenže kresťanský kontext so svojou vierou v božskú silu "niekde tam vonku, mimo nás" dnes bráni väčšine ľudí zo Západu pochopiť "osvietenie" vo východnom slova zmysle a vnímajú ho ako nadobudnutie nadprirodzených schopností, ktoré môžu dosiahnuť iba tí, ktorí sú nejakým spôsobom "zvláštni, obdarení".

V tomto diele Osho kriticky rozoberá niektoré nedorozumenia a ponúka radikálne odlišný pohľad na osvietenie - oslobodený od všetkých duchovných a náboženských presvedčení.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093692

ISBN 978-80-8109-369-2 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 6.9.2019

Počet strán 216

Väzba mäkká

Odosielame do 48 hodín

8,99
Please select variants first

O autorovi

Vlastným menom Rajneesh Chandra Mohan Jain pochádza z Indie. Bol duchovným učiteľom a mystikom, ktorý zasvätil celý svoj život hľadaniu osvietenia. Podmienky v rodnej Indií mu nedovolili, aby toto svoje bádanie prejavoval verejne a preto to takmer celý život tajil.

Pre svoju kritiku takmer všetkých náboženstiev sa stal kontroverzným nielen v rodnej Indií, ale stal sa terčom záujmu a kritiky mnohých iných cirkevných predstaviteľov a štátov. Jeho otvorený prístup k tabuizovaným témam (napríklad sex) a presadzoval teóriu, že zlozvykov je možné sa zbaviť len prostredníctvom presýtenia sa nimi.

V 60. rokoch putoval po Indií a hlásal svoje názory ako verejný rečník. Tak ako si získal svojimi názormi veľa nepriateľov, zaujal aj mnoho ľudí, ktorí sa dodnes hlásia k jeho učeniu. Za svoj život napísal viac ako 40 kníh.

Všetky knihy v našej ponuke od Osha :