Nezačalo to vami

Autor : Mark Wolynn

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Rodina

Ako nás formujú rodinné traumy a ako ich prekonať

Presvedčivé dôkazy o tom, že korene našich duševných problémov nemusia spočívať v našom súčasnom živote či v nevyváženej hladine chemických látok v mozgu. Príčinou môžu byť životné zážitky našich rodičov, starých rodičov, dokonca aj prarodičov. Najnovšie seriózne vedecké výskumy potvrdzujú, že traumatické zážitky sa môžu odovzdávať ďalším generáciám.

Spomienky a pocity príbuzného, ktorý zažil pôvodnú traumu, v nás môžu prežívať naďalej aj v prípade, že tento človek zomrel alebo sa na jeho príbeh zabudlo, či ho rodina zamietla pod koberec. Toto emocionálne dedičstvo je často skryté, predsa však vplýva na prejavy našich génov a na to, ako sa o sebe vyjadrujeme. Na naše emocionálne a fyzické zdravie má oveľa väčší vplyv, ako sa doteraz predpokladalo.

Kniha ponúka cvičenia a nástroje na odhalenie strachu a úzkosti, ktoré sa prejavujú v našom spôsobe vyjadrovania, správaní a fyzických symptómoch. Obsahuje techniky na vytvorenie genogramu alebo emocionálneho rodostromu, ktoré vám umožnia vytvoriť mapu rodinných zážitkov niekoľkých predchádzajúcich generácií.

  • EAN 9788081093869
  • ISBN 978-80-8109-386-9 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 9.2.2020
  • Odosielame do 48 hodín
8,69 € 9,99 €
Please select variants first

O autorovi

Mark Wolynn je riaditeľ Inštitútu rodinnej konštelácie v San Franciscu. Je svetovým lídrom v oblasti dedičnej rodinnej traumy, najpredávanejším autorom a vyhľadávaným lektorom. Vyučuje v nemocniciach, na klinikách, konferenciách, univerzitách a vo výučbových centrách po celom svete vrátane Pittsburghskej univerzity a Univerzity JFK. Je držiteľom striebornej knižnej ceny Nautilus 2016 za psychológiu s knihou "Nezačalo to vami", ktorá bola preložená do 19 jazykov.

Poskytuje vzdelanie a školenie traumatológom, psychológom, psychoterapeutom, psychiatrom, odborníkom na duševné zdravie, trénerom, poradcom, pedagógom a lekárom. Špecializuje sa na prácu s depresiou, úzkosťou, obsedantnými myšlienkami, strachmi, panickými poruchami, zraneniami a chronickými bolesťami. Jeho články vyšli v Psychology Today, Mind Body Green, MariaShriver.com, Elephant Journal a Psych Central a jeho poézia vyšla v časopise The New Yorker.

Oficiálna webstránka : www.markwolynn.com