Netrápte sa pre peniaze

Autor : Richard Carlson

Duchovné a praktické cesty k blahobytu a väčšej radosti zo života

Peniaze hrajú v našich životoch dôležitú úlohu a je len málo ľudí, ktorí sa pre ne aspoň z času na čas netrápia. Stoja však peniaze za to, aby nám spôsobovali stres?

Kniha Netrápte sa pre peniaze je plná fascinujúcich myšlienok a inšpiratívnych nápadov pre každého - od podnikateľa, ktorý usiluje o prosperitu svojej firmy, až po ľudí, ktorí majú na starosti rodinný rozpočet. Ukáže vám spôsoby, ako žiť bohatší, produktívnejší a bezstarostnejší život.

V tejto knihe sa tiež dozviete viac o vzťahu medzi náladou a peniazmi; ako zistiť, čo neviete a v čom nie ste dobrí a ako to využiť; ako sa vyhnúť tomu, aby ste plytvali energiou; akú úlohu zohráva pre dosiahnutie úspechu vášeň a zanietenie; ako si počkať na správnu inšpiráciu a využiť silu rozjímania... a ešte oveľa viac.

Vydavateľstvo Eastone Books

ISBN 978-80-8109-254-1 

Rozmery 130 × 195 mm 

Termín vydania 1.9.2014

Počet strán : 272

Väzba mäkká

Odosielame ihneď

8,99
Please select variants first

Naša recenzia

Téma peniaze je dovolím si povedať veľmi dôležitá. Áno, sú oveľa dôležitejšie témy ako napríklad zdravie a rodina. Avšak v nepriamej súvislosti peniaze ovplyvňujú aj tieto témy. Aj napriek tomu, že peniaze sú často témou mnohých rozhovorov, avšak existuje pomerne malé množstvo literatúry zameranej priamo na peniaze. Samozrejme ak neberiem odbornú literatúru v ktorej sa bežný smrteľník stratí po prvej vete typu : "Makroekonomické ukazovatele vyplývajúce na globálnu hyperinfláciu..."

Táto kniha je jednoduchá, ľahko sa číta a je plná množstva užitočných rád. Ani nie tak ako peniaze priamo zarobiť, skôr, ako na ne získať celkovo iný pohľad a ako ich začať využívať. Autor, ako mu to bolo zvykom, poskytol v 100 krátkych článkoch pohľad na narábanie s peniazmi a aj akých chýb sa najčastejšie dopúšťame.


Uznávam, že kniha je zmesou rôznych pohľadov a názorov. No napriek tomu som si pri jej čítaní uvedomil veľa vecí, ktoré zrejme robím zle, alebo ich nerobím vôbec. 

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Richard Carlson bol americký spisovateľ, psychológ a motivačný rečník. Ako spisovateľ sa udržiaval v rebríčku najpredávanejších autorov podľa New York Times neuveriteľných 104 týždňov. Svoju kariéru spisovateľa odštartoval v roku 1985, avšak prvý výraznejší úspech dosiahol až o 10 rokov neskôr.

Jeho knihy zo série "Netrápte sa pre..." sa stali bestsellermi a boli publikované v 135 krajinách sveta a preložené do 30 jazykov. Za svoj život napísal viac ako 20 kníh, ktoré sú zamerané na prekonávanie "bežných" starostí, ktoré často postretnú každého z nás.

Najznámejším, priam kultovým výrokom Richarda Carlsona je : "Netrápte sa pre maličkosti, veď predsa všetko sú v konečnom dôsledku maličkosti." Tým, že knihy sú písané formou krátkych príbehov, sú veľmi ľahko pochopiteľné a ľahko aplikovateľné v praxi.

Oficiálna webstránka : www.dontsweat.com

Všetky knihy v našej ponuke od Richarda Carlsona :