Návrat do Kaviarne na konci sveta

Inšpiratívna cesta k sebe samému

Autor : John Strelecky 

Pred desiatimi rokmi zablúdil do Kaviarne na konci sveta manažér John. Zišiel z cesty a chcel si len vypiť kávu. V útulnej kaviarničke našiel na jedálnom lístku tri nezvyčajné otázky Prečo si tu? Bojíš sa smrti? Vedieš naplnený život?, ktoré mu načisto zmenili život. V rozhovore s majiteľmi kaviarne si uvedomil hodnotu života a začal ho naplno vychutnávať. Čas si rozdelil medzi prácu a cestovanie, o ktorom roky sníval. Teraz rok pracuje a rok cestuje. Na potulkách po Havaji znovu narazil na známu kaviarničku. Tí istí majitelia, len iné vystresované osadenstvo. Spolu s Johnom si užívame domácku a prekrásnu atmosféru na pobreží Havaja, nové príbehy a nové podnety, ktoré nám prenikajú priamo do duše a sú nesmierne dôležité pre správny výber cesty životom.
Čitateľ v rozhovoroch nešťastnej Jessicy s Johnom nachádza odpovede na otázky, ako uniknúť každodennej rutine a znovu objaviť zmysel života. Autor píše jednoducho, ale veľmi pôsobivo. Začítame sa, kolotoč nášho života sa spomalí a my uvidíme cestu do svojho vnútra.
Váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ste tu z akéhosi dôvodu, inak by ste tu neboli. A aj keď sa občas zdá, že ste beznádejne stratení a nikdy sa z toho nedostanete, vždy sa nájde pomoc. 

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-1106-2

Rok vydania 2020

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 244

Väzba pevná

Hmotnosť 280 g

Rozmer 124 x 188 x 25

Odosielame do 48 hodín

14,90
Please select variants first

O autorovi

John Strelecky sa narodil a vyrastal na predmestí Chicaga v štáte Illinois. Ako mladík sníval o tom, že bude dobrodruh a bude cestovať po svete. Takmer desať rokov pôsobil v dvoch a troch zamestnaniach naraz a snažil sa zarobiť dostatok peňazí na zaplatenie školení, aby sa stal pilotom. Po štúdiu na Embry Riddle Aeronautical University a dvojročnej práci bol jeho sen minulosťou kvôli zriedkavému zdravotnému problému.

V snahe nájsť novú cestu životom sa uchádzal o štúdium na prestížnej Kellogg Graduate School of Management na Northwestern University. Bol odmietnutý. Po napísaní listu "Musíte si robiť srandu" na prijímaciu kanceláriu, v ktorom sa zbavil svojich životných frustrácií, sa nasledujúcich šesť mesiacov snažil nájsť nejaký nový svetlý bod svojho života. Na jeho počudovanie dostal po šiestich mesiacoch list, v ktorom mu oznámili, že bol prijatý do školy.

Vo veku 32 rokov opustil svoj "normálny" život, aby mohol konečne nasledovať svoj sen cestovať po svete. Vydal na ročné dobrodružstvo s batohom po celom svete. Bol to rok, ktorý navždy zmenil jeho život a prvýkrát v živote sa cítil skutočne nažive. Krátko po návrate ho kopla múza, ktorá trvala 21 dní. TZ tohto snaženia vznikla kniha Kaviareň na okraji sveta . Inšpiratívny príbeh bol preložený do 42 jazykov, šesťkrát získal cenu Bestseller roka a inšpiroval viac ako štyri milióny čitateľov po celom svete. A to aj napriek tomu, že ho odmietlo päťdesiatštyri vydavateľov. Úspech tejto prvej knihy ho inšpiroval k ďalšiemu písaniu, vrátane mnohých pokračovaní kaviarní. Ako motivačný rečník usporadúva niekoľko inšpiratívnych prednášok ročne, ktoré navštívia tisíce ľudí z celého sveta.

Oficiálna webstránka : www.johnstrelecky.com

Všetky knihy v našej ponuke od John Strelecky :