Napriek všetkému povedať životu áno

NÁŠ TIP

Autor : Viktor E. Frankl

Znovuobjavené majstrovské dielo autora medzinárodného bestsellera Hľadanie zmyslu života, ktoré dáva nádej aj v neistých časoch

Jedenásť mesiacov po oslobodení z nacistických koncentračných táborov uskutočnil psychiater a neurológ Viktor E. Frankl vo Viedni sériu verejných prednášok. Profesor Frankl, ktorý sa krátko nato stal známym na celom svete, v nich vysvetlil svoje ústredné myšlienky o zmysle, odolnosti a dôležitosti prijatia života - aj napriek veľmi nepriaznivým udalostiam. Franklove slová silno rezonujú aj v súčasnosti, keď svet čelí čoraz vážnejším klimatickým a ekologickým hrozbám, prehlbujúcej sa
sociálnej aj názorovej nerovnosti a veľkej ekonomickej neistote.

Autor ponúka zaujímavý pohľad na odporúčanie "žite tak, akoby ste dostali druhú šancu" a odhaľuje svoje základné presvedčenie, že každá kríza v sebe zahŕňa príležitosť. Napriek nevýslovným hrôzam koncentračných táborov Frankl pozorovaním sily svojich spoluväzňov zistil, že vždy je možné "povedať životu áno". Toto poznanie je hlboká a nadčasová lekcia pre nás všetkých.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081094170

ISBN 978-80-8109-417-0 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 3.5.2021

Počet strán 144

Väzba tvrdá

Odosielame do 48 hodín

10,99
Please select variants first

O autorovi

Viktor Emil Frankl MD, Ph.D., bol rakúsky neurológ a psychiater ktorý prežil holokaust. Frankl bol zakladateľom logoterapie, čo je forma existenčnej analýzy "tretej viedenskej školy" psychoterapie. Mal priateľský vzťah so Sigmundom Freudom, s ktorým si počas štúdia intenzívne dopisoval. Dokonca rukopis, ktorý Freudovi poslal bol uverejnený v medzinárodnom vestníku psychoanalýzy. So svojimi prednáškami o zmysle života začal v pomerne mladom veku. Už ako 15 ročný sa dokázal postaviť pred publikum a prednášať o sociálnych nerovnostiach medzi občanmi jeho krajiny.


Jeho kniha Hľadanie zmyslu človeka (vyšla pod iným názvom v roku 1959: "Od tábora smrti k existencializmu" . Pôvodne vyšla v roku 1946 ako "Ein Psycholog erlebt das Konzentrationslager" zaznamenáva jeho zážitky ako chovanca v koncentračnom tábore a popisuje jeho psychoterapeutickú metódu hľadania významu vo všetkých formách existencie, aj tých najhorších, a teda dôvod, prečo ďalej žiť. Bol jednou z kľúčových postáv existenčnej terapie.

Po skončení 2. svetovej vojny emigruje do USA, kde sa stáva profesorom na Univerzite a pokračuje vo svojej lekárskej praxi. Jeho úspech v oblasti logoterapie vrcholí založením Juhonemeckého inštitútu logoterapie, ktorý zakladá jedna z jeho študentiek. Medzi jeho záľuby okrem prednášania a písania patrilo najmä lietanie..

Všetky knihy v našej ponuke od Viktora Frankla :