Na jednej vlne

Autori : Laurence Alison, Emily Alison

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Životný štýl Práca Zručnosti

Štyri spôsoby, ako prečítať ľudí v akejkoľvek situácií

Každý z nás musí v živote komunikovať s komplikovanými ľuďmi. Či už chceme od suseda, aby posunul plot, alebo od šéfa, aby nám zdvihol plat, máme občas čo robiť, aby sme sa vyhli hádke a dosiahli to, o čo nám ide.

Laurence a Emily Alisonovci sú svetovými lídrami vo forenznej psychológii a špecializujú sa na tie najťažšie možné situácie - výsluchy páchateľov vážnych zločinov. Poskytujú poradenstvo a školia príslušníkov polície, bezpečnostných agentúr, FBI a CIA, ako zaobchádzať s mimoriadne nebezpečnými podozrivými, keď ide o veľa.

Po tridsiatich rokoch praxe vypracovali prelomový model v medziľudskej komunikácii, ktorý odhaľuje, že každá komunikácia sa riadi štyrmi "K", čo sú základné komunikačné štýly vychádzajúce z typu osobnosti komunikujúcich osôb: kontrolou (Lev), kapituláciou (Myš), konfrontáciou (Tyrannosaurus rex) a kooperáciou (Opica). Len čo porozumiete týmto štýlom a pochopíte svoje vlastné ciele, dokážete ľubovoľne ovplyvňovať akúkoľvek konverzáciu.

  • EAN 9788081094101
  • ISBN 978-80-8109-410-1 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 1.2.2021
  • Odosielame do 48 hodín
12,49 € 14,99 €
Please select variants first

O autorovi

Laurence Alison je profesorom na Liverpoolskej univerzite a zameriava sa na riešenia vysoko kritických a závažných udalosti (od zvládania katastrof po terorizmus). Má vynikajúcu medzinárodnú reputáciu a množstvo významných publikácií o rozhodovaní sa v kritických udalostiach, výsluchoch zadržiavaných osôb s vysokou hodnotou a o vyhľadávaní násilných páchateľov trestných činov.

Jeho práca v oblasti rozhodovania je používaná najmä v polícií a ozbrojených silách spojeného kráľovstva. Vyvinul nástroje na vyšetrovanie prípadov trestných činov, ktoré používajú policajné zložky takmer na celom svete, vrátane CIA, FBI, alebo aj súdy Európskej komisie. Jeho akademické výsledky sú obľúbené u mnohých autorov, ktorí radi používajú výsledky jeho práce vo svojich knihách.