Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala

Autor : Paulo Coelho

Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala je príbeh o láske a múdrosti. Pilar a jej partner sa poznali už v detstve, ale v období dospievania sa ich cesty rozišli, aby sa o jedenásť rokov opäť stretli. Z nej sa stala silná žena, ktorú život naučil neprejavovať city. On je muž schopný robiť zázraky a riešenie svojich konfliktov hľadá predovšetkým v náboženstve. Oboch spojí túžba po zmene a túžba ísť za svojimi snami. Aby to dosiahli, musia prekonať mnoho vnútorných prekážok. Šťastie býva niekedy požehnaním, ale najčastejšie oň treba bojovať...
Coelho vykresľuje opätovné stretnutie muža a ženy, ktorí sa pohrúžili do tajomstiev ženskej tváre Boha. Cesta, ktorou prešla Pilar a jej partner, je otvorená pre každého, kto chápe, aká dôležitá je láska, čo všetko môže pretvoriť a prečo je najlepším sprievodcom na ceste k duchovnému splynutiu.

Z portugalského originálu Na margem do rio Piedra eu sentei e chorei preložila Miroslava Petrovská.

Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 200
Väzba: Paperback
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 2.
Rozmer: 127 x 200 x 13 mm
Hmotnosť: 250 g
ISBN: 978-80-551-7553-9
EAN: 9788055175539 

Odosielame ihneď

11,90
Please select variants first

O autorovi

Paulo Coelho je Brazílsky autor, ktorý ako 38 odišiel do Španielska a zažil tam duchovné prebudenie, kde napísal aj svoju prvú knihu. Hneď jeho druhá kniha "Alchymista" sa stala celosvetovým bestsellerom a bolo jej predaných viac ako 35 miliónov kópií. Táto kniha sa taktiež stala najprekladanejšou knihou žijúceho autora.

Už ako mladý chlapec prejavil svoju túžbu stať sa spisovateľom, avšak v jeho rodine sa to stretlo s výrazným nepochopením. Jeho búrlivé roky nastali počas revolúcie v Brazílii, kedy začal komponovať revolučné piesne a za čo si niekoľkokrát vyslúžil pobyt vo väzení. Po spomínanej ceste do Španielska putoval viac ako 500 míľ do Compostely, kde napísal aj svoju prvú knihu "Pútnik z Compostely".

Celkovo vydal 26 kníh, z ktorých sa predalo viac, ako 65 miliónov kópií a boli preložené do 59 jazykov. Jeho štýl písania mnohí kritizovali. Legendárnou vetou sa stala odpoveď práve na jednu takúto kritiku, kedy Coelho vyhlásil : "Knihy, ktoré píšem, píšem pre seba. Je na každom jednom čitateľovi, či sa mu bude kniha páčiť a či si ju kúpi." Tieto jeho reakcie naznačujú jeho nadhľad, ktorý prezentuje aj v svojich knihách.

V roku 1996 založil Paulo Coelho inštitút, kde sa zameriava na pomoc sociálne slabším deťom a starým ľuďom. Je ženatý a so svojou manželkou, umelkyňou Christina Oiticica žije vo Francúzsku. V súčasnosti sa venuje aj svojmu blogu, na ktorý pravidelne prispieva svoje úvahy o živote.

Oficiálna webstránka : www.paulocoelhoblog.com

Všetky knihy v našej ponuke od Paulo Coelho :