Mýty o úspechu

Autor : Eric Barker

Všetky rady, ktoré ste doteraz počuli o tom, ako uspieť, znejú logicky, úprimne... a pravdepodobne sú úplne nanič.

V čom vlastne spočíva úspech? Zaručí vám to, že budete odmalička poslúchať rodičov, dodržiavať školský poriadok, mať samé jednotky a promovať s červeným diplomom, vysnívanú kariéru s perfektným platom a nekonečnými výhodami? Možno je vám jasné, že odpoveď je nie.
Prečo sa teda stále riadime podobnými "overenými" radami?

Vo svojej dôvtipnej a pútavej knihe Mýty o úspechu vám Eric Barker na základe príbehov a vedeckých poznatkov vysvetlí napríklad aj to:
• prečo sa z premiantov málokedy stanú milionári,
• prečo sú vaše slabiny v skutočnosti vašim devízami,
• čo sa môžete naučiť o spolupráci od členov gangov, pirátov alebo sériových vrahov,
• či vám k úspechu pomôže vyššie sebavedomie a čo si o tom myslia budhisti,
• ako získať nezlomné odhodlanie a výdrž, akú majú členovia jednotiek Navy SEALs či tí, čo prežili katastrofické nešťastia,
• ako v živote získať rovnováhu pomocou stratégie Čingischána a poučiť sa z chýb Einsteina či Spider-Mana.
Prostredníctvom pútavých anekdot vám autor objasní, v čom spočíva rozdiel medzi mimoriadne úspešnými a neúspešnými ľuďmi, a prezradí, ako sa môžete aj vy priblížiť k tej prvej skupine. Vďaka
tejto knihe prestanete hádať, aké cesty vás dovedú do cieľa, a začnete žiť život podľa vlastných predstáv.

Vyd. značka: Motýľ
Počet strán: 336
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 138 x 207 x 28 mm
Hmotnosť: 422 g
ISBN: 978-80-8164-229-6
EAN: 9788081642296 

Odosielame ihneď

14,90
Please select variants first

O autorovi

Vtipný a praktický blog Erica Barkera "Barking Up the Wrong Tree" predstavuje vedecky podložené odpovede a odborné poznatky o tom, ako byť v živote úžasný. Viac ako 320 000 ľudí sa prihlásilo na odber jeho týždenného newsletteru a jeho obsah publikujú časopisy, ako napríklad Time Magazine, The Week a Business Insider.

Publikoval aj články pre New York Times, Wall Street Journal, The Atlantic Monthly a Financial Times. Eric je tiež vyhľadávaným rečníkom a často pozývaným hosťom do rôznych talkshows. Prednášal na MIT, Yale, Google, Vojenskom ústrednom velení Spojených štátov amerických (CENTCOM), NASDAQ a v olympijskom výcvikovom stredisku.

Úprimne povedané, neviem kto prekladá pôvodné názvy kníh, ale myslím, že tento preklad im celkom nevyšiel. Možno by bolo fakt pri jeho knihe použiť názov Brechať na zlý strom.:-) Ale to je len moja poznámka, neberte to príliš vážne.

Oficiálna webstránka : https://www.bakadesuyo.com/