Mysli a zbohatni

BESTSELLER

Autor : Napoleon Hill

Najpredávanejšia kniha storočia na tému úspechu a bohatstva v pôvodnej podobe


Kniha Mysli a zbohatni je jednou z najpredávanejších kníh všetkých dôb a je považovaná za absolútny základ všekých teórií, učení, štúdií, statí, publikácií a kníh na tému úspechu. Vznikala vyše dvadsať rokov, počas ktorých sa jej autor zhováral, pozoroval a analyzoval správanie a premýšľanie najbohatších a najúspešnejších mužov tej doby, medzi ktorými boli vynálezcovia Thomas Edison a Alexander Graham Bell, zakladatelia spoločností George Eastman (Kodak), Henry Ford (Ford Motor Company), americkí prezidenti Theodore Roosevelt a William H. Taft, industrialisti a filantropi Andrew Carnegie a John D. Rockefeller, Sr., majiteľ oceliarní Charles M. Schwab, zakladateľ siete obchodných domov F. W. Woolworth a mnohí ďalší. Napoleon Hill neskôr pôsobil ako poradca amerických prezidentov Woodrowa Wilsona a Franklina D. Roosevelta.

Napriek tomu, že kniha Mysli a zbohatni bola prvý raz publikovaná v roku
1937, návod, ako sa "preprogramovať" na úspech a zarobiť toľko peňazí, koľko si želáte, zhrnutý do trinástich krokov, je aktuálny aj v 21. storočí.

Vydavateľstvo Eastone Books

ISBN 978-80-8109-260-2 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 1.10.2014

Počet strán 280

Väzba mäkká

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

Naša recenzia

No... Ehm... Čo by som napísal? Rýchlo kúpiť, objednať prečítať, nechať ju potom na mieste, kde má na ňu človek stále dosah. A prečítať druhý, tretí, štvrtý krát.

Aj napriek tomu, že bola napísaná takmer pred sto rokmi, je stále aktuálna. A obzvlášť v dobe v ktorej momentálne žijeme. V dobe neistoty, pádov a strachu.

Kniha je aplikovateľná na akúkoľvek oblasť života, preto by som ju možno zaradil aj medzi povinnú literatúru na stredných školách (skúsim napísať p. ministrovi školstva či by nad tým neporozmýšľal)Mnohé knihy písané 80 - 90 rokov po tejto knihe len potvrdzujú fakty, ktoré sú uvedené v tejto knihe. Samozrejme už nikto nevynalieza žiarovky a telegrafy.. Vo svojej podstate však všetci novodobí vynálezcovia používajú rovnaké metódy, ako Edison, alebo Henry Ford.A už len to, že autor venoval tejto knihe 25 rokov svojho života, hovorí za všetko... Aj Napoleon Hill je legendou a možno nevedome sám potvrdil svoje tvrdenia v knihe tým, že toto jeho dielo je aj po 100 rokoch stále "čítané".

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Napoleon Hill bol americký spisovateľ a celoživotný "pozorovateľ" životov a osudov úspešných ľudí. Či už sa jednalo o Thomasa Alvu Edisona, Henryho Forda, alebo Dala Carnagieho, hľadal u nich spoločné znaky ich úspechu a na základe týchto zistení napísal jeho najznámejšie dielo Mysli a zbohatni, ktoré patrí k najpredávanejším knihám v oblasti osobnostného rozvoja.

Jeho, asi najznámejším výrokom je : "Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť, to dokáže aj uskutočniť. Skúmal, ako sila osobných presvedčení dokáže vplývať na úspech a ako aj bežní ľudia dokážu pomocou istých vzorcov dosiahnuť neobyčajný úspech.

Počas dlhých 20 rokov sprevádzal oceliarskeho magnáta Andrewa Carnegieho a práve on bol iniciátorom jeho výskumu. Výsledky tohto výskumu publikovali najskôr v príručke Zákon úspechu a až neskôr sa pretavil do vyššie spomínaného diela Mysli a zbohatni.

Všetky knihy v našej ponuke od Napoleona Hilla :