Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva 2

Ľahkým krokom od 5 do 10 rokov

Autorka : Danielle Graf 

Vydavateľstvo : Tatran

Kategória : Rodina Deti a ich výchova

Deti postupne rastú a chcú sa odpútať od rodičov, rebelujú proti spôsobu výchovy, do ich života vstupujú kamaráti a škola. Dochádza ku konfliktom súvisiacim so zodpovednosťou pri písaní domácich úloh, pomoci v domácnosti, stretávaní sa s kamarátmi, dĺžkou času stráveného s mobilom, hracími konzolami a pri počítačových hrách. Deti často nedokážu objektívne posúdiť situáciu a uvedomiť si svoju zodpovednosť za to, čo urobili zle, preto by aj rodičia mali opatrne pristupovať k otázkam trestu, zákazov a hrozieb. Ako vhodná alternatíva k trestom sa javí empatia (naučiť deti pozrieť sa na situáciu očami poškodeného) a snaha priviesť dieťa k náprave škody. Empatia je kľúčom k ohľaduplnejšej spoločnosti.

Pri výchove je dôležité vytvoriť dôvernú atmosféru medzi rodičmi a deťmi, aktívne počúvať, čo ich trápi, ísť im dobrým príkladom, hovoriť jasnou rečou, vysvetliť im dôsledky nesprávneho konania, napr. ak klamú alebo kradnú, a formulovať pred nimi svoje očakávania. Autorky tejto knihy zdôrazňujú, že každá rodina je individuálna jednotka zložená z jedincov odlišných pováh a potrieb, takže nemôže existovať jediný "správny" spôsob výchovy. Ich rady sú výsledkom pozitívnych a negatívnych skúseností, ktoré nazbierali počas života so svojimi deťmi. Ich argumenty treba brať ako podnety a vysvetlivky, nie ako zoznam pracovných úloh, ktorého položky si odškrtávate a jeho zaručeným výsledkom bude šťastné a zdvorilé desaťročné dieťa.

  • ISBN 978-80-222-0958-8
  • Rok vydania 2019
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 336
  • Väzba pevná
  • Hmotnosť 450 g
  • Rozmer 130 x 200
  • Odosielame do 48 hodín
9,99 € 14,90 €
Please select variants first

O autorke

Danielle Graf a Katja Seide spoločne píšu blog "Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva", ktorý od roku 2013 zaznamenal už niekoľkomiliónovú návštevnosť. Vďaka fundovaným odpovediam na fóre ich čitatelia čoraz častejšie prosili, aby napísali knihu. A tak v roku 2016 vznikla prvá výchovná príručka Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva. Dobrodružná cesta obdobiami vzdoru, ktorá sa rýchlo stala bestsellerom. Ďalšia kniha Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva 2. Ľahkým krokom od 5 do 10 rokov nedala na seba dlho čakať. Mapuje rozhodujúce obdobie vo vývoji dieťaťa a prináša rady, ako ho láskyplne, bez prísnych trestov a hrozieb sprevádzať od obdobia vzdoru po pubertu. Obidve autorky bývajú v oblasti Berlína a majú dohromady päť detí. Danielle Graf pôsobí ako hospodárska právnička v oblasti organizačného rozvoja v domovskej obci Wandlitz. Jej silnou stránkou je podrobné vyhľadávanie informácií a zhromažďovanie a spájanie faktov.

Oficiálna webstránka : https://www.gewuenschtestes-wunschkind.de/