Meditácia pre nervóznych skeptikov

Kniha s návodom, ako byť o 10 % šťastnejší 

Autor : Dan Harris

Vydavateľstvo : Tatran

Kategória : Duchovný život Meditácie a duchovné cvičenia

Dan Harris, moderátor spravodajskej spoločnosti ABC News, žil dlho v presvedčení, že meditácia je dobrá tak akurát pre ľudí, ktorí zbierajú kryštály, venujú sa kolektívnemu športu ultimate frisbee a bez štipky irónie používajú slovo namasté. Po tom, čo zažil panický záchvat v priamom prenose, vydal sa na kľukatú cestu, ktorá ho priviedla k niečomu, čo dovtedy považoval za absurdné. Harris totiž zistil, že meditácia mu pomáha lepšie sa sústrediť a zvládať nápory emócií. Podľa jeho manželky sa z neho stal aj oveľa príjemnejší človek. O svojich skúsenostiach úprimne a vtipne porozprával vo svojej knihe o 10 % šťastnejší, ktorá sa stala bestsellerom denníka New York Times a nečakane ho zaradila medzi najväčších verejných zástancov meditácie. Veda tvrdí, že meditácia znižuje krvný tlak, zmierňuje depresie a pocity úzkosti a doslova prepája kľúčové oblasti mozgu. Na svete sú milióny ľudí, ktorí by chceli meditovať, no nerobia to. Čo im v tom bráni?

V Meditácii pre nervóznych skeptikov sa Harris spolu s Jeffom Warrenom, skvelým učiteľom a meditačným MacGyverom vyberú na výpravu po amerických štátoch, aby sa popasovali s mýtmi, mylnými predstavami a sebaklamom, ktoré bránia ľuďom v meditovaní. Prenajmú si autobus určený na turné rockových hviezd (predtým ho používala skupina Parliament Funkadelic) a precestujú osemnásť štátov, rozprávajú sa s mnohými potenciálnymi meditátormi vrátane rodičov, vojenských kadetov, policajných dôstojníkov a dokonca niekoľkých celebrít. Vytvoria taxonómiu najbežnejších prekážok (nejde mi to, nemám čas a podobne) a ponúkajú vedecky odôvodnené tipy, ako ich prekonať. Kniha je plná prevratných praktických meditačných inštrukcií. Uprostred toho sa odvíja zvláštny a zábavný príbeh toho, čo sa stane, keď sa sarkastický novinár osobnosti typu A a moderný kanadský mystik vyberú na jedinečné turné, počas ktorého plánujú bojovať s neurotizmom dnešnej doby. 

  • ISBN 978-80-222-0952-6
  • Rok vydania 2018
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 256
  • Väzba pevná
  • Hmotnosť 390 g
  • Rozmer 140 x 210
  • Odosielame ihneď
11,99 € 13,90 €
Please select variants first

O autorovi

Dan Harris je spolumoderátor programu Nightline v spoločnosti ABC a víkendových vydaní šou Good Morning America. Je autorom titulu O 10 % šťastnejší, ktorý sa stal bestsellerom číslo 1 v denníku New York Times. Spustil podcast s názvom O 10 % šťastnejší a tiež aplikáciu O 10 % šťastnejší: Meditácia pre nervóznych skeptikov. Býva v New Yorku.