Ľudstvo

Autor : Tom Phillips

Stručné dejiny toho, ako sme všetko pos*ali

Humorná prehliadka najkreatívnejších a najkatastrofickejších kiksov v histórii ľudstva.

Ak budete mať nabudúce pocit, že ste niečo naozaj pokašľali, táto kniha vám pripomenie, že to mohlo byť oveľa, oveľa horšie. Za 70000 rokov čo ľudstvo chodí po Zemi, sme prešli dlhú cestu. Veď si len vezmite, čo všetko sme dokázali v umení, vede, kultúre, obchode... naozaj sme pánmi tvorstva.

No nie vždy išlo všetko hladko a niekedy sa nám to dokonca podarilo poriadne pos*ať. Táto kniha sa zaoberá parádnymi kiksmi ľudstva, ktoré sme v našich dejinách zaznamenali, a poskytuje tak komplexný pohľad na ľudstvo v celej jeho nádhere (a ešte častejšie hrôze).

Kniha ukazuje, že aj tá najmenšia chybička môže úplne zmeniť smer, akým sa nakoniec vyberie civilizácia. Táto jedinečná, veselá a sarkastická kniha plná skvelých a originálnych myšlienok poskytuje svieži pohľad na dejiny sveta a po prvom originálnom vydaní ju vyhlásili za jednu z najzábavnejších kníh roka.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093739

ISBN 978-80-8109-373-9 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 18.9.2019

Odosielame do 48 hodín

11,99
Please select variants first

O autorovi

Tom Phillips je novinár a autor. Je redaktorom časopisu Full Fact, nezávislej britskej charitatívnej agentúry pre kontrolu faktov. Predtým bol redaktorským riaditeľom spoločnosti BuzzFeed UK, kde (okrem informovania o závažných problémoch a písania vtipov) viedol ocenený tím vývojárov, ktorí vytvorili nové inovatívne redakčné formáty.

Predtým pomáhal s vytváraním a uvádzaním na trh veľmi vplyvnej digitálnej platformy UsVsTh3m spoločnosti Trinity Mirror, pracoval tiež pre spoločnosti MSN a Metro a pre vývoj televízie. Jeho literárne diela sú založené na faktoch, ktoré privedú k úsmevu, ale aj k zamysleniu, ako niekto niekedy dokázal niečo tak absurdné a šokujúce.

Všetky knihy v našej ponuke od Toma Phillipsa :