Kúzelné upratovanie

BESTSELLER

Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu

Autorka : Marie Kondová 

Vydavateľstvo : Premedia

Kategórie : Domácnosť Bestsellery

Kniha japonskej konzultantky sa z večera na ráno stala svetovým bestsellerom z jednoduchého dôvodu - akokoľvek sa usilujeme, nedokážeme vo svojich domácnostiach udržať poriadok.
Krátko aj po tom najdôkladnejšom upratovaní veci opäť začínajú žiť svojím životom a chaoticky zaplavovať naše príbytky. Z generácie na generáciu si predávame rozmanité skúsenosti, ale umenie upratovania medzi nimi nie je, hoci patrí k tým najdôležitejším. Priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu.
Marie Kondo premenila svoju celoživotnú obsesiu najprv na zamestnanie upratovacej konzultantky a neskôr aj na úspešnú knihu. Len v Japonsku sa jej predalo vyše 1,2 milióna kusov a dnes okupuje rebríčky v Európe aj Spojených štátoch. Úspech nevychádza len z toho, že ľudia nezvládajú svoj boj s neporiadkom, ale predovšetkým z toho, aká jednoduchá a účinná je jej metóda.
Spočíva v radikálnom vytriedení vecí, ktorými sme sa obklopili, a v ich správnom uložení. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. Veci treba vytriediť v presnom poradí a uložiť iným spôsobom, než sme boli doteraz zvyknutí - s mimoriadnym ohlasom sa napríklad stretla jej metóda skladania oblečenia. Marie Kondo radí ponechať si iba veci, ktoré máme naozaj radi, a nezahlcovať priestor ani vlastnú hlavu zbytočnosťami. Výhodou jej metódy je, že ak svoj dom podľa nej upracete raz, stane sa imúnnym voči neporiadku natrvalo.

  • ISBN 978-80-8159-223-2
  • Rok vydania 2015
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 224
  • Väzba pevná s prebalom
  • Hmotnosť 315 g
  • Rozmer 130 x 200
  • Odosielame ihneď
9,56 € 11,95 €
Please select variants first

Naša recenzia

Ako názov knihy naznačuje, bude sa upratovať. Ale skôr, ako opustíme prvú vetu, radi by sme poznamenali, že táto kniha nie je o upratovaní, ale skôr o uprataní. Uprataní si doma, ale taktiež aj v živote. To, že autorka je expertkou na upratovanie(ktorému sa mimochodom venuje od svojich 5 rokov), potvrdzuje aj kvalita tejto knihy.

Je napísaná svojským štýlom, ktorý je plný osobných skúseností, príkladov práce s klientami, ako aj návodmi, ako si udržiavať život v "poriadku". Kniha je rozdelená do viacerých kapitol, kde sa venuje najprv poriadku ako celku a následne poskytuje návody, ako si "vyčistiť domácnosť tak, aby sa stala príjemným a pohodlným miestom pre život. Z nášho pohľadu je čiastočne kniha ovplyvnená Japonskou kultúrou minimalizmu, na ktorý nie sme v našich končinách príliš zvyknutý. Kniha taktiež ponúka možnosť hlbšie sa zamyslieť nad problémami, akými sú napríklad zhromažďovanie a skladovanie nepotrebných vecí, ako aj nad tým, či skutočne to, čo vlastníme naozaj potrebujeme. Aj na túto tému v knihe nájdeme množstvo odpovedí, v ktorých sa možno nájdete aj vy, milý čitatelia.

Ako veľkú pridanú hodnotu tejto knihy hodnotím jej praktické využitie, čo môžeme z vlastnej skúsenosti potvrdiť. Ešte počas čítania tejto knihy opustilo našu domácnosť niekoľko vriec s "potrebnými" vecami a šatstvom. S odstupom času sa ukazuje, že to bol skvelý krok, aj keď sme to ešte nedotiahli do úplnej dokonalosti. Len takú drobnosť, akou je skladovanie ponožiek, keď sme skúsili realizovať podľa autorky, pohľad do zásuvky po každom otvorení je malým potešením, ktoré sa pravdupovediac prenáša aj do iných sfér našich životov.

Pokiaľ sa rozhodujete, že si v živote a v dome, alebo byte chcete upratať, táto kniha Vám v tom zaručene pomôže.

Kniha v obraze "Kúzelné upratovanie"

Netradičný darček, alebo možnosť, ako mať myšlienky z tejto knihy stále na očiach a tým podporiť ich používanie v každodennom živote.

Kniha v obraze, alebo po našom "Bookture". Obraz zachytáva myšlienky z knihy "Kúzelné upratovanie" od Marie Kondo.

Keďže vracať sa stále ku knihe nie je príliš komfortný spôsob, ako si stále pripomínať jej posolstvo, tak sme pre Vás pripravili obraz, v ktorom budete mať vybrané myšlienky z tejto knihy vždy na očiach ...

Viac tu. 

Všetky knihy od Marie Kondo :