Kúzelné upratovanie

BESTSELLER

Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu

Autorka : Marie Kondová 

Kniha japonskej konzultantky sa z večera na ráno stala svetovým bestsellerom z jednoduchého dôvodu - akokoľvek sa usilujeme, nedokážeme vo svojich domácnostiach udržať poriadok.
Krátko aj po tom najdôkladnejšom upratovaní veci opäť začínajú žiť svojím životom a chaoticky zaplavovať naše príbytky. Z generácie na generáciu si predávame rozmanité skúsenosti, ale umenie upratovania medzi nimi nie je, hoci patrí k tým najdôležitejším. Priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu.
Marie Kondo premenila svoju celoživotnú obsesiu najprv na zamestnanie upratovacej konzultantky a neskôr aj na úspešnú knihu. Len v Japonsku sa jej predalo vyše 1,2 milióna kusov a dnes okupuje rebríčky v Európe aj Spojených štátoch. Úspech nevychádza len z toho, že ľudia nezvládajú svoj boj s neporiadkom, ale predovšetkým z toho, aká jednoduchá a účinná je jej metóda.
Spočíva v radikálnom vytriedení vecí, ktorými sme sa obklopili, a v ich správnom uložení. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. Veci treba vytriediť v presnom poradí a uložiť iným spôsobom, než sme boli doteraz zvyknutí - s mimoriadnym ohlasom sa napríklad stretla jej metóda skladania oblečenia. Marie Kondo radí ponechať si iba veci, ktoré máme naozaj radi, a nezahlcovať priestor ani vlastnú hlavu zbytočnosťami. Výhodou jej metódy je, že ak svoj dom podľa nej upracete raz, stane sa imúnnym voči neporiadku natrvalo.
Marie Kondo vedie úspešnú poradenskú spoločnosť, využívajú ju súkromné osoby aj firmy. Čakacia doba na jej služby bola už pred vydaním knihy tri mesiace. Časopis Time ju zaradil medzi 100 najvpyvnejších ľudí na svete. Je vydatá, žije v Tokiu.

Vydavateľ Premedia

ISBN 978-80-8159-223-2

Rok vydania 2015

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 224

Väzba pevná s prebalom

Hmotnosť 315 g

Rozmer 130 x 200

Odosielame do 48 hodín

11,95
Please select variants first

O autorke

Od svojho detstva bola Marie očarená organizovaním a začala ako 19-ročná študentka univerzity v Tokiu upratovať a poskytovať svoje poradenské služby. Dnes je Marie renomovanou odborníčkou na upratovanie, ktorá pomáha ľuďom na celom svete transformovať ich preplnené domovy na priestory pokoja a inšpirácie.

Vo svojej najpredávanejšej knihe New York Times č. 1 "Kúzelné upratovanie" prešla Marie s upratovaním na úplne novú úroveň a učila, že ak si svoj domov raz správne zjednodušíte a usporiadate, nikdy to nebudete musieť urobiť ešte raz.Jej príspevky boli uvedené v The New York Times, The Wall Street Journal, The London Times, Vogue, The Late Show With Stephen Colbert, The Ellen Show, ako aj vo viac ako päťdesiatich hlavných japonských televíznych a rozhlasových programoch. Bola tiež vyhlásená za jednu z 100 najvplyvnejších ľudí na svete časopisu Time.

Oficiálna webstránka : www.konmari.com