Kaviareň na konci sveta

Príbeh o zmysle života

Autor : John Strelecky 

Malá kaviareň uprostred ničoho sa postará o zlom v živote reklamného manažéra Johna, doteraz plného zhonu a stresu. Ku kaviarni ho dovedie únavná cesta. Zablúdil a chce si tu iba na chvíľu oddýchnuť a pokračovať v ceste.
Na jedálenom lístku v ponuke dňa objaví tri otázky: Prečo si tu? Bojíš sa smrti? Vedieš naplnený život? Na otázky si má odpovedať sám, kým bude čakať na jedlo. Otázky o zmysle života Johna najprv znechutia, no potom sa na ne pokúsi nájsť odpoveď...
Hlavným posolstvom tejto útlej knihy je návod, ako vykročiť na cestu k plnohodnotnému životu. Človek by nemal snívať o dôchodku, keď si bude môcť všetko dopriať. Život sa nemá odkladať, ale žiť. Napriek presvedčeniu, že o zmysle nášho bytia už vieme všetko, nikdy sme o ňom hlbšie nepremýšľali. Príbeh o korytnačke alebo rybárovi je prostý, ale naplnený základnou múdrosťou o nezmyselnom pachtení ľudstva.
Živý a svojsky zábavný príbeh sa stal medzinárodným bestsellerom a bol preložený do 41 jazykov. 

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-1027-0

Rok vydania 2019

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 116

Väzba pevná

Hmotnosť 200 g

Rozmer 115 x 180 x 17

Odosielame do 48 hodín

10,90
Please select variants first

O autorovi

John Strelecky sa narodil a vyrastal na predmestí Chicaga v štáte Illinois. Ako mladík sníval o tom, že bude dobrodruh a bude cestovať po svete. Takmer desať rokov pôsobil v dvoch a troch zamestnaniach naraz a snažil sa zarobiť dostatok peňazí na zaplatenie školení, aby sa stal pilotom. Po štúdiu na Embry Riddle Aeronautical University a dvojročnej práci bol jeho sen minulosťou kvôli zriedkavému zdravotnému problému.

V snahe nájsť novú cestu životom sa uchádzal o štúdium na prestížnej Kellogg Graduate School of Management na Northwestern University. Bol odmietnutý. Po napísaní listu "Musíte si robiť srandu" na prijímaciu kanceláriu, v ktorom sa zbavil svojich životných frustrácií, sa nasledujúcich šesť mesiacov snažil nájsť nejaký nový svetlý bod svojho života. Na jeho počudovanie dostal po šiestich mesiacoch list, v ktorom mu oznámili, že bol prijatý do školy.

Vo veku 32 rokov opustil svoj "normálny" život, aby mohol konečne nasledovať svoj sen cestovať po svete. Vydal na ročné dobrodružstvo s batohom po celom svete. Bol to rok, ktorý navždy zmenil jeho život a prvýkrát v živote sa cítil skutočne nažive. Krátko po návrate ho kopla múza, ktorá trvala 21 dní. TZ tohto snaženia vznikla kniha Kaviareň na okraji sveta . Inšpiratívny príbeh bol preložený do 42 jazykov, šesťkrát získal cenu Bestseller roka a inšpiroval viac ako štyri milióny čitateľov po celom svete. A to aj napriek tomu, že ho odmietlo päťdesiatštyri vydavateľov. Úspech tejto prvej knihy ho inšpiroval k ďalšiemu písaniu, vrátane mnohých pokračovaní kaviarní. Ako motivačný rečník usporadúva niekoľko inšpiratívnych prednášok ročne, ktoré navštívia tisíce ľudí z celého sveta.

Oficiálna webstránka : www.johnstrelecky.com

Všetky knihy v našej ponuke od John Strelecky :