Intuícia

Autor : Osho

Poznanie za hranicami logiky

Všetci máme prirodzenú schopnosť intuície, ale naša kultúra a vzdelanie nám často bránia v jej používaní. Učia nás, aby sme ignorovali inštinkty namiesto toho, aby sme sa ich snažili pochopiť a využiť ako základ pre rozvoj celej bytosti.

Výsledkom je, že sa úplne oddelíme od svojej vnútornej múdrosti. Intuíciu nahrádzame logikou. Táto kniha ponúka množstvo meditácií a cvičení na rozvoj nášho prirodzeného daru intuície.

Oshov vhľad a vysvetlenia sú jasné a zrozumiteľné, často zábavné a vždy pútavé.

Vydavateľstvo Eastone Books

ISBN 978-80-8109-317-3 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 5.4.2017

Počet strán 176

Väzba mäkká

Odosielame ihneď

8,99
Please select variants first

Naša recenzia

V prvých 80 stranách som sa stratil a musel som si každú stranu prečítať 2 x a spomalene, aby som pochopil súvislosti. Kniha je plná pojmov ako Intuícia, inteligencia, intelekt a podobne podobné slová . Kým som si to vlastne celé pospájal, trvalo to trochu dlhšie.

Autorovi dávam za pravdu, že odpovede, ktoré potrebujeme, alebo chceme poznať, dostávame často vtedy, keď to najmenej čakáme resp. keď ich prestaneme hľadať a prestaneme "veci siliť"V teoretickej rovine by táto kniha mohla nadväzovať na knihu Záblesk. Ponúka však odlišný pohľad na intuíciu a jej fungovanie.

Osho je známy tým, že jeho knihy a tvorba sú založené na "propagovaní" prítomného okamihu a ani táto kniha nie je výnimkou.

Recenziu spracoval : Rasťo

O autorovi

Vlastným menom Rajneesh Chandra Mohan Jain pochádza z Indie. Bol duchovným učiteľom a mystikom, ktorý zasvätil celý svoj život hľadaniu osvietenia. Podmienky v rodnej Indií mu nedovolili, aby toto svoje bádanie prejavoval verejne a preto to takmer celý život tajil.

Pre svoju kritiku takmer všetkých náboženstiev sa stal kontroverzným nielen v rodnej Indií, ale stal sa terčom záujmu a kritiky mnohých iných cirkevných predstaviteľov a štátov. Jeho otvorený prístup k tabuizovaným témam (napríklad sex) a presadzoval teóriu, že zlozvykov je možné sa zbaviť len prostredníctvom presýtenia sa nimi.

V 60. rokoch putoval po Indií a hlásal svoje názory ako verejný rečník. Tak ako si získal svojimi názormi veľa nepriateľov, zaujal aj mnoho ľudí, ktorí sa dodnes hlásia k jeho učeniu. Za svoj život napísal viac ako 40 kníh.

Všetky knihy v našej ponuke od Osha :