Hygge

Dánske šťastie ukryté v maličkostiach každodenného života 

Autor : Marie Tourell Soderberg

Buďte najšťastnejší na svete, buďte ako Dáni! Urobte si doma pohodu, zapáľte sviečky, zababušte sa do huňatej deky a užívajte si každý jeden okamih. Táto kniha vám ponúka jednoduchý recept na šťastný život podľa dánskeho receptu hygge.
Hygge sa ukrýva v maličkostiach každodenného života a znamená chvíľky šťastia, tepla a ľudskej blízkosti. Atmosféru hygge všetci dobre poznáme. Deje sa vo chvíľach, keď sa pohodlne usadíme do kresla s pútavou knihou v ruke, alebo keď k nám na večeru prídu blízki priatelia. Nie každému z nás sa však darí nájsť si na takýto pokoj dostatok času. Táto kniha ponúka množstvo skvelých nápadov a inšpirácií, ako praktikovať hygge počas celého roka i ako si v každej chvíli kradnúť čas pre seba a svojich priateľov. Pretože nezáleží na počasí, ani na dennej či nočnej hodine. Hygge je vždy. A všade. Záleží len na nás.
Dánska herečka Marie Tourell Soderberg nás nádherne a autenticky prevedie svetom hygge a ukáže nám, že hygge je všade okolo a týka sa každej jednej oblasti nášho bežného života - od zariaďovania domácnosti, cez výber hudby na nedeľný večer, až po niečo také prosté a obyčajné ako je varenie.
Kniha Hygge nám ponúka praktické návody na to, ako začať žiť v atmosfére hygge a už nikdy ju neopustiť. Začneme celkom od začiatku - tým, ako slovo hygge správne vysloviť -, a postupne sa dozvieme všetko o tom, kde tento koncept hľadať i ako si ho vytvoriť vo svojej domácnosti.
Táto krásna kniha nás naučí vážiť si okamihy hygge a vysvetlí nám, prečo je aj v dnešnej uponáhľanej dobe tak nesmierne dôležité zastaviť sa a nájsť si čas na trochu hygge.

Vydavateľ LUKA

ISBN 978-80-8203-001-6

Rok vydania 2017

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 228

Väzba pevná

Hmotnosť 648 g

Rozmer 212 x 175 x 0 

Odosielame do 48 hodín

12,99
Please select variants first

O autorke

Marie Tourell Søderberg (narodená 26. júla 1988) je Dánska divadelná a muzikálová herečka. V roku 2007 absolvovala divadelný a filmový inštitút Lee Strasberg v New Yorku. V júni 2012 ukončila štúdium na Dánskej národnej škole múzických umení . Je tiež autorkou knihy Hygge - dánske umenie šťastia , knihy napísanej spolu s novinárkou Kathrine Højte Lynggaardovou, ktorá poskytuje rozhovor s Dánmi o ich vzťahu k fenoménu hygge