Hľadanie zmyslu života

BESTSELLER

Autor : Viktor E. Frankl

Napriek všetkému povedať životu áno


Len málo kníh zanechá v čitateľovi taký silný dojem ako kniha Hľadanie zmyslu života. Autor, svetoznámy neurológ a psychiater Viktor E. Frankl, ju napísal po prepustení z koncentračného tábora a hoci sa mu zážitky z neho stali hlavným podkladom, nejde o vyratúvanie krutostí, ale o originálnu psychoanalýzu vychádzajúcu z autorovho prístupu k hľadaniu zmyslu vlastnej existencie a života. Od svojho prvého vydania v roku 1946 sa kniha stala svetovým bestsellerom, predalo sa z nej viac ako 10 miliónov kusov a bola preložená do viac ako tridsiatich svetových jazykov.

Vydavateľstvo Eastone books

EAN 9788081094170

ISBN 978-80-8109-417-0 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 3.5.2021

Počet strán 152

Väzba pevná s prebalom

Odosielame do 48 hodín

9,99
Please select variants first

O autorovi

Viktor Emil Frankl MD, Ph.D., bol rakúsky neurológ a psychiater ktorý prežil holokaust. Frankl bol zakladateľom logoterapie, čo je forma existenčnej analýzy "tretej viedenskej školy" psychoterapie. Mal priateľský vzťah so Sigmundom Freudom, s ktorým si počas štúdia intenzívne dopisoval. Dokonca rukopis, ktorý Freudovi poslal bol uverejnený v medzinárodnom vestníku psychoanalýzy. So svojimi prednáškami o zmysle života začal v pomerne mladom veku. Už ako 15 ročný sa dokázal postaviť pred publikum a prednášať o sociálnych nerovnostiach medzi občanmi jeho krajiny.


Jeho kniha Hľadanie zmyslu človeka (vyšla pod iným názvom v roku 1959: "Od tábora smrti k existencializmu" . Pôvodne vyšla v roku 1946 ako "Ein Psycholog erlebt das Konzentrationslager" zaznamenáva jeho zážitky ako chovanca v koncentračnom tábore a popisuje jeho psychoterapeutickú metódu hľadania významu vo všetkých formách existencie, aj tých najhorších, a teda dôvod, prečo ďalej žiť. Bol jednou z kľúčových postáv existenčnej terapie.

Po skončení 2. svetovej vojny emigruje do USA, kde sa stáva profesorom na Univerzite a pokračuje vo svojej lekárskej praxi. Jeho úspech v oblasti logoterapie vrcholí založením Juhonemeckého inštitútu logoterapie, ktorý zakladá jedna z jeho študentiek. Medzi jeho záľuby okrem prednášania a písania patrilo najmä lietanie.

Všetky knihy v našej ponuke od Viktora Frankla :