Hľadaj vo svojm vnútri

Tajomstvo hlbokej koncentrácie, úplného uvoľnenia, účinného sebaovládania 

Autor : Chade - Meng Tan

Predstavte si, že by ste na počkanie dokázali vyčistiť svoju myseľ a získať hlboký pocit vnútorného pokoja. Prepnúť sa do stavu intenzívnej koncentrácie, ale zároveň byť dokonale uvoľnení.
Uvedomiť si ešte v zárodku negatívnu emóciu - napríklad hnev - a mať schopnosť rozhodnúť sa, či sa jej poddáte, alebo ju rozpustíte a necháte zmiznúť. Práve to vám ponúka kniha Hľadaj vo svojom vnútri. Jej autor Chade‑Meng Tan ju pôvodne navrhol ako kurz pre zamestnancov firmy Google - pragmaticky zmýšľajúcich, technicky orientovaných ľudí, často trpiacich stresom a nedostatkom času. Kniha obsahuje vedecky overené fakty a množstvo zaujímavých cvičení, z ktorých sa mnohé dajú praktizovať aj počas cesty do práce či pri sedení pred počítačom.

Vydavateľ Eastone Books

ISBN 978-80-8109-228-2

Rok vydania 2013

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 288

Väzba brožovaná

Hmotnosť 330 g

Rozmer 145 x 207

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

O autorovi

Chade-Meng Tan (Meng) je ocenený inžinier, medzinárodný najpredávanejší autor, filmový producent a filantrop. Je spolupredsedom organizácie One Billion Acts of Peace, ktorú nominoval arcibiskup Desmond Tutu a ďalších sedem laureátov Nobelovej ceny na Nobelovu cenu za mier. Bol tiež výkonným producentom filmu Walk With Me a profesorom na škole verejnej politiky Lee Kuan Yew na Singapurskej národnej univerzite. Spoluzakladal Inštitút Search Inside Yourself (SIYLI, vyslovovaný ako "hlúpy"). Vo veku 45 rokov odišiel do dôchodku zo spoločnosti Google ako jej spolupracovník.

Meng viedol vytvorenie priekopníckeho kurzu emočnej inteligencie založeného na všímavosti v spoločnosti Google s názvom Search Inside Yourself, ktorý bol uvedený na titulnej stránke nedeľnej obchodnej rubriky New York Times. "Search Inside Yourself" je tiež názov prvej Mengovej najpredávanejšej knihy New York Times, ktorú schválili svetoví lídri, ako napríklad americký prezident Jimmy Carter, obchodní lídri ako Eric Schmidt z Google a duchovní vodcovia ako dalajláma. Meng dúfa, že program Search Inside Yourself nakoniec zmysluplným spôsobom prispeje k svetovému mieru.

Meng predniesol na pôde OSN prejav TED o súcite a v Bielom dome hovoril o rozvoji láskavosti. Jeho osobné motto je: "Život je príliš dôležitý na to, aby sa dal brať vážne". Meng dúfa, že sa každé pracovisko na svete sa stane studňou šťastia a osvietenia.

Oficiálna webstránka : www.chademeng.com