George S. Clason a jeho Najbohatší muž v Babylone

BESTSELLER

Bestseller o peniazoch a investovaní vo verzii pre manažérov 21. storočia

Bestseller Georgea S. Clasona Najbohatší muž v Babylone je klasickým dielom o spravovaní osobných investícií a finančnom úspechu zo začiatku 20. storočia. Prostredníctvom poučných príbehov zasadených do starobylého Babylonu Clason ponúka čitateľom rady a konkrétne postupy na dosiahnutie trvalého zvyšovania majetku. Kniha, ktorú držíte v rukách, obsahuje moderný výklad jeho textu a názorne dokazuje nadčasovosť autorových prenikavých postrehov na prípadových štúdiách zo súčasnosti. Dozviete sa v nej: ako si vytvoriť príležitosti, ako vyvážiť mieru rizika a mieru zisku a zaistiť tak bezpečnosť svojich investícií, prečo je na zvrátenie nepriaznivej finančnej situácie nevyhnutné podniknúť radikálne kroky, ako zistiť rozdiel medzi "dobrým dlhom" a "zlým dlhom" a ozdraviť svoje financie a mnoho ďalších žitočných rád. Karen McCreadie pracovala v oblasti marketingu a osobného rozvoja vo Veľkej Británii a v Austrálii, neskôr sa ako spoluautorka podieľala na viacerých knihách významných autorov
Tento skvelý výklad knihy Najbohatší muž v Babylone je zhrnutím jednoduchých, ale účinných a osvedčených techník hospodárenia s financiami a vtipným sprievodcom k jednej z najznámejších kníh o osobných financiách, aká kedy vznikla. 

Vydavateľ Eastone Books

ISBN 978-80-8109-105-6

Rok vydania 2012

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 130

Väzba brožovaná

Hmotnosť 177 g

Rozmer 145 x 207 x 11

Odosielame ihneď

4,99
Please select variants first

O autorovi

Clason sa narodil v Louisiane v štáte Missouri . Navštevoval univerzitu v Nebraske . Počas španielsko-americkej vojny slúžil v armáde Spojených štátov . Clason založil dve spoločnosti, Clason Map Company v Denveri v Colorade a Clason Publishing Company. Spoločnosť Clason Map Company ako prvá na svete zverejnila cestný atlas USA a Kanady ,no veľkú hospodársku krízu žiadna z týchto spoločností však neprežila .

Jeho spoločnosť bola známa predovšetkým vďaka písaniu série informačných brožúr o šetrnosti a spôsobe dosiahnutia finančného úspechu. Brožúry začal písať v roku 1926 pomocou podobenstiev, ktoré boli umiestnené v starovekom Babylone . Banky a poisťovacie spoločnosti začali distribuovať podobenstvá a tie najslávnejšie boli zostavené do knihy Najbohatší muž v Babylone - Tajomstvá úspechu starých ľudí . Pripisuje sa mu známy výrok "Najprv zaplaťte sebe". Clason bol dvakrát ženatý, prvý raz s Idou Ann Venable a druhý s Annou Burtovou. Zomrel v kalifornskom Nape a bol pochovaný na národnom cintoríne Golden Gate v okrese San Mateo v Kalifornii.