Firmy, ktoré pretrvajú

BESTSELLER

Úspešné návyky vizionárskych spoločností

Autor : Jim Collins 

FENOMENÁLNY KLASICKÝ BESTSELLER
Jim Collins (autor celosvetového bestseleru Good to Great - Z dobrého skvelé)a Jerry I. Porras sa zamerali na osemnásť skutočne výnimočných a dlhotrvajúcich spoločností a preskúmali každú z nich v priamom porovnaní s jednou z jej top konkurentov, pričom sa opierali o šesťročný výskumný projekt uskutočnený na Stanford University Graduate School of Business. Spoločnosti preskúmali od ich úplných začiatkov až do súčasnosti - ako nováčikov, stredne veľké spoločnosti a ako veľké korporácie. Autori sa po celú dobu pýtali: "Čo odlišuje skutočne výnimočné spoločnosti od porovnávacích spoločností a aké boli spoločné postupy, ktoré tieto trvalo skvelé spoločnosti uplatňovali počas svojej histórie?"
Built to Last je plná stoviek konkrétnych príkladov, usporiadaná do súvislého systému praktických konceptov, ktoré môžu byť aplikované manažérmi a podnikateľmi na všetkých úrovniach, a poskytuje vzorový plán, ako vybudovať organizácie, ktoré budú prosperovať tak v 21. storočí, ako aj v ďalekej budúcnosti.

Vydavateľ Eastone Books

ISBN 978-80-89217-58-8

Rok vydania 2007

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 370

Väzba pevná s prebalom

Hmotnosť 613 g

Rozmer 155 x 225 x 32

Odosielame ihneď

18,23
Please select variants first

O autorovi

Jim Collins je študent a učiteľ toho, čo robia veľké spoločnosti vynikajúco a poradcom vedúcich osobností známych firiem. Viac ako 25 rokov skúmal a vyhodnocoval, čo robia úspešné spoločnosti inak, ako ostatní a to ho priviedlo k napísaniu svojho bestselleru, ktorý sa pred vo viac ako 10 miliónoch výtlačkov.

Vizionárstvo, odlišnosť, faktory úspechu firiem, ale aj to, čo dokázalo úspešné firmy zničiť nájdete v jeho mnohých úspešných knihách. Je oceneným vedcom Stanfordovej univerzity za jeho prínos podnikaniu a preslávil sa aj založením jeho vlastného "laboratória manažmentu" v Colorade.

Nezameriava sa len na podnikateľský sektor. Veľmi rád spolupracuje aj s verejným sektorom, ako sú rôzne zdravotnícke, vládne a neziskové organizácie, v ktorých pretavuje jeho vedomosti a skúsenosti do úspešných projektov. Časopis Forbes ho označil za 100 najvplyvnejších ľudí v oblasti poradenstva pre firmy.

Oficiálna webstránka : www.jimcollins.com