Extrémne vlastníctvo

Vodcovstvo a víťazstvo v SEALs, elitných jednotkách amerického námorníctva

Autor : Jocko Willink 

Extrémne vlastníctvo - strhujúce rozprávanie s presvedčivou inštruktážou a možnosťou priamej aplikácie núka priam prevratne nový spôsob vedenia podnikov a súčasne vyzýva vedúcich pracovníkov na všetkých postoch, aby naplnili svoje poslanie: viedli a víťazili.

DVAJA V BOJOCH OSTRIEĽANÍ DÔSTOJNÍCI Z TÍMOV U. S. NAVY SEAL, KTORÍ POČAS VOJNY V IRAKU VIEDLI TÝMI NAJVYŠŠÍMI VYZNAMENANIAMI DEKOROVANÚ ŠPECIÁLNU BOJOVÚ JEDNOTKU, UKAZUJÚ, AKO SA PRINCÍPY VODCOVSTVA UPLATŇOVANÉ V TÍMOCH SEAL DAJÚ VHODNE APLIKOVAŤ V PODNIKANÍ A AJ V BEŽNOM ŽIVOTE.

Špeciálna bojová jednotka SEAL, ktorej velili Jocko Willing a Leif Babin, bola vyslaná do najbrutálnejšej a najnebezpečnejšej bojovej zóny v Iraku, aby tam splnila zdanlivo nesplniteľnú úlohu: poskytla pomoc americkým ozbrojeným silám a spolu s nimi nastolila bezpečnosť v Ramádí, v meste považovanom za "stratené". Vo chvíľach hrdinstva, tragických strát a ťažko vybojovaných víťazstiev špeciálnej bojovej jednotky Bruiser zo SEAL tímu 3, opísaných veľmi živo a verne, dospeli k poznaniu, že vodca - na každej úrovni - je tým najdôležitejším faktorom rozhodujúcim o tom, či tím, ktorý vedie, uspeje alebo zlyhá.

Autori sa po návrate z misie v Iraku začali v tímoch SEAL venovať budovaniu výcviku zameranému na vodcovstvo, pomáhali formovať novú generáciu veliteľov v tímoch SEAL. Keď odišli z tímov SEAL, založili spoločnosť Echelon Front a pod jej hlavičkou učia vedúcich pracovníkov v podnikovej sfére aj v rôznych organizáciách, pričom používajú rovnaké princípy, aké sa uplatňujú v tímoch SEAL. K ich klientom patria sľubné začínajúce spoločnosti, ale aj spoločnosti zo zoznamu 500 najväčších amerických spoločností podľa každoročného výberu magazínu Fortune. Babin a Willink pomohli celému radu klientov z najrôznejších odvetví vybudovať špičkové výkonné tímy, ktoré na svojich bojiskách dominujú.

Autori podrobne opisujú spôsoby myslenia aj princípy, ktoré jednotkám SEAL umožňujú plniť tie najťažšie bojové úlohy, ale aj to, ako sa tie isté princípy a spôsoby myslenia dajú aplikovať vo všetkých tímoch či organizáciách. Každá kapitola je venovaná inej téme, napríklad ako sa kryť a pritom postupovať vpred, ako uplatňovať decentralizované velenie či ako viesť zdola nahor v reťazci vedenia, vysvetľuje daný princíp, prečo je dôležitý aj ako ho zaviesť do praxe v ľubovoľnom prostredí, v ktorom treba ľudí viesť.

"Toto je kniha o tom, ako vyzerá vodcovstvo v tímoch SEAL, na ktorú sme čakali. Je dojímavá, silná, praktická. Povinné čítanie pre všetkých vo vedúcich pozíciách."
- ROGER AILES, predseda a generálny riaditeľ Fox News Channel a Fox Business Network a predseda Fox Televiesion Stations

"Jocko a Leif sú neuveriteľní. Bolo mi cťou slúžiť spolu s nimi. Príslušníkov SEAL v bojoch previedli peklom, ktorým bola bitka o Ramádí. V tejto knihe sa dočítate, ako sa im to podarilo."
- MARCUS LUTTRELL, U. S. Navy SEAL a autor bestselleru Lone Survivor

"Najlepšia, najrevolučnejšia manažérska metóda od Six Sigma od Jacka Welcha."
- DON IMUS, rozhlasový moderátor, Imus in the Morning

"Konečne kniha o vodcovstve, ktorá ukazuje, ako naozaj viesť. Pútavé a podmanivé čítanie bez zvyčajných otrepaných fráz, ale plné zaujímavých informácií. Mali by si ju prečítať všetci lídri, ktorí by svoj štýl vedenia radi zlepšili podľa vzoru tímov SEAL."
- AMY BRANDT SCHUMACHER, podnikateľka, riaditeľka a filantropka

"Extrémne vlastníctvo je veľkým prínosom pre vedúcich pracovníkov na všetkých úrovniach. Inšpiratívne čítanie, ktoré človeka núti obracať jednu stránku po druhej; jednotlivé lekcie z vodcovstva sú ľahko stráviteľné a dajú sa jednoducho zaviesť do praxe. Kniha poskytuje pevný rámec, aký používajú tímy SEAL, ktorý umožňuje prijať opatrenia a viesť tímy pôsobiace v prostrediach, v ktorých ide o veľa. Vďaka tejto knihe je zo mňa lepší vodca a celý môj tím získal možnosť rásť a zlepšovať sa!"
- JARED HAMILTON, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti DrivingSales

Na knihe sa odborne podielal Rotmajster Michal Ščepko - jediný slovenský absolvent výcviku špeciálnych jednotiek amerického námorníctva - NAVY SEALs.

Vydavateľ TIMY Partners spol. s.r.o.

ISBN 978-80-8199-002-1

Rok vydania 2017

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 348

Väzba pevná s prebalom

Hmotnosť 480 g

Rozmer 150 x 215

Odosielame do 48 hodín

14,99
Please select variants first

O autorovi

Jocko Willink je dôstojník amerického námorníctva SEAL vo výslužbe, spoluautor bestselleru New York Times č. 1 Extrémne vlastníctvo. Jocko strávil 20 rokov v tímoch SEAL, začínal ako poddôstojník SEAL a postupoval vyššie, až sa stal dôstojníkom SEAL. Ako veliteľ úkolovej jednotky tímu SEAL Bruiser Bruiser počas bitky na Ramádí zorganizoval operácie SEAL, ktoré pomohli brigáde "Prvá pripravená" prvej obrnenej divízie americkej armády zabezpečiť stabilitu násilného, ​​vojnou zničeného mesta. Task Unit Bruiser sa stala najviac vyznamenávanou jednotkou špeciálnych operácií vo vojne v Iraku.

Po odchode z námorníctva Jocko založil spoločnosť Echelon Front, poprednú poradenskú spoločnosť v oblasti vodcovstva, kde učí princípy, ktoré sa naučil na bojisku, aby pomohol ostatným viesť a zvíťaziť. Jocko bol tiež autorom manuálu Field Discipline Equals Freedom Field, bestselleru New York Times a najpredávanejšej série kníh pre deti Way of the Warrior Kid. Veľmi obľúbeným je aj jeho podcast, v ktorom sa taktiež pravidelne venuje osobnostnému rozvoju a pamiatke svojich kolegov, ktorí zahynuli počas jeho misií v Iraku.

Oficiálna webstránka : www.echelfront.com