Emocionálna inteligencia

BESTSELLER

Autor : Daniel Goleman

Vydavateľstvo : Citadella

Kategórie : Duchovný život Emócie

Uznávaný a obdivovaný bestseller.
Na celom svete sa predalo viac ako 5 miliónov výtlačkov.
Je IQ osud? Ani zďaleka nie natoľko, ako si myslíme. Svetovo uznávaný bestseller Daniela Golemana prináša dôkazy, že náš pohľad na ľudskú inteligenciu je príliš zúžený, nevšímame si celý rad významných schopností, ktoré sú nesmierne dôležité pre životný úspech. Dnes je pojem "emocionálna inteligencia" bežnou súčasťou nášho jazyka.
Na základe nových výskumov mozgu a správania Goleman predstavuje faktory, vďaka ktorým sa ľuďom s vysokým IQ v živote nedarí a ľuďom s nižším intelektom sa darí prekvapujúco dobre. Tieto faktory - medzi ne patrí sebauvedomenie, sebadisciplína a empatia - spolu predstavujú iný pohľad na inteligenciu a nie sú to vrodené vlastnosti. Hoci sa emocionálna inteligencia formuje skúsenosťami v detstve, môže sa rozvíjať a posilňovať aj v dospelosti a prinášať okamžité zlepšenia v oblasti zdravia, vzťahov a práce.
S novými informáciami, ktoré odrážajú výsledky najnovších výskumov, prináša toto vydanie knihy významnú aktualizáciu teórie emocionálnej inteligencie a odpovede na otázky, ktoré kládli poslucháči Golemanovi počas jeho prednášok po celom svete. Nová kapitola upozorňuje čitateľov na najdôležitejšie zdroje v tejto rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti výskumu emocionálnej inteligencie.
"Fascinujúce... vynikajúca kniha." - The New York Times
"Inteligentná, odvážna kniha... Golemanov zásadný prínos v oblasti vedy i zdravého rozumu." - Philadelphia Inquirer.

  • ISBN 978-80-8182-086-1
  • Rok vydania 2017
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 432
  • Väzba brožovaná
  • Hmotnosť 444 g
  • Rozmer 155 x 230 x 30
  • Odosielame do 48 hodín
12,69 € 14,90 €
Please select variants first

O autorovi

Daniel Goleman je medzinárodne známy psychológ, ktorý často prednáša profesionálnym skupinám, obchodným divákom a na univerzitných kampusoch. Ako vedecký novinár Goleman dlhé roky informoval o mozgu a behaviorálnych vedách pre The New York Times . Jeho kniha Emocionálna inteligencia z roku 1995 bola na zozname bestsellerov The New York Times až rok a pol s viac ako 5 000 000 výtlačkami po celom svete v 40 jazykoch a stala sa bestsellerom v mnohých krajinách. Okrem svojich kníh o emočnej inteligencii Goleman napísal knihy o témach vrátane sebaklamu, tvorivosti, transparentnosti, meditácie, sociálneho a emocionálneho učenia a ekologickej krízy.

Goleman je spoluzakladateľom Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning ( www.casel.org ). Misia spoločnosti CASEL sa zameriava na poskytovanie programov týkajúcich sa emočnej gramotnosti do rôznych škôl po celom svete.

Oficiálna webstránka : www.danielgoleman.info