Ego je nepriateľ

Autor : Ryan Holiday

Ako zvládnuť svojho najväčšieho protivníka

Mnohí si myslia, že hlavnou prekážkou úspešného života je vonkajší svet - nepriaznivé okolnosti a iní ľudia. V skutočnosti je ten najväčší nepriateľ často v nás: je to naše ego. Na začiatku kariéry nám bráni v učení sa a rozvíjaní talentu.

Ak dosiahneme úspech, môže nás oslepiť, takže nevidíme svoje chyby, čím si zarábame na budúce problémy. A ak zlyháme, zveličuje každý úder, ktorý sme dostali, a sťažuje naše zotavenie. Autor vo svojej knihe vysvetľuje, prečo je ego taký mocný vnútorný oponent a prečo je potrebné uvedomiť si, aký ohromný vplyv má na náš život a osud.

Čerpá z bohatého zdroja pútavých príbehov a často neznámych príkladov z literatúry, filozofie a histórie, pomocou ktorých ilustruje povahu a hrozby ega. Zároveň ukazuje spôsob, ako si zachovať skromnosť napriek ambíciám, veľkodušnosť napriek úspechu a odolnosť napriek zlyhaniam.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081094033

ISBN 978-80-8109-403-3 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 26.10.2020

Počet strán 192

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

10,99
Please select variants first

O autorovi

Ryan Holiday je americký autor a marketér. Pôsobí v spoločnosti American Apparel ako marketingový riaditeľ a popri tom prispieva do denníka Observer. Mnoho ľudí ho považuje za kontroverzného a vymyká sa všeobecným predstavám o ľuďoch, ktorí sa zaoberajú osobnostným rozvojom. Mne sa však páči.

Je zástancom a pokračovateľom myšlienok stoizmu (Senecu, Marca Aurelia), ktoré prezentuje vo svojich knihách. Úprimne, veľmi zaujímavé čítanie. Taktiež je zástancom hnutia "teetotal", ktoré združujú ľudí ktorí absolútne odmietajú konzumáciu alkoholických nápojov.

Spolupracoval aj na knihe svojho priateľa Tima Ferrisa "Nástroje Titanov", kde mu venoval celú jednu kapitolu tejto knihe. Taktiež je častým hosťom mnohých talkshow a podujatí, zameraných na osobnostný rozvoj.

Je známy aj tým, že otvorene vystupoval proti zvoleniu Donalda Trumpa. Snáď asi aj preto, že patril medzi najaktívnejších podporovateľov už terajšieho prezidenta Joa Bidena. Ryan holiday žije so svojou manželkou a synom na svojom ranči v Texase.

Oficiálna webstránka : www.ryanholiday.net

Všetky knihy v našej ponuke od Ryan Holiday :