Efekt pripútania

Autor : Peter Lovenheim

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Rodina Manželský a partnerský život

Ako väzby vytvorené v útlom detstve ovplyvňujú naše vzťahy v dospelosti

Teória vzťahových väzieb je na vzostupe. Zaoberajú sa ňou mnohé články a populárne texty o vzťahoch. Prečo je táto v psychologických kruhoch všeobecne akceptovaná päťdesiat rokov stará teória zrazu v móde? Lebo ľudia konečne začínajú chápať, že naše najranejšie detské zážitky vytvárajú vzorec pre úplne všetky vzťahy, ktoré neskôr v živote zažijeme.

Kniha obsahuje test určenia vzťahovej väzby a odpovedá na mnoho dôležitých otázok: Čo znamená mať bezpečnú vzťahovú väzbu? Ako sa prejavuje nestabilná vzťahová väzba? Ako zistiť typ väzby, ktorú mám ja alebo moje dieťa (nech je v akomkoľvek veku)? Prečo sa úzkostné a vyhýbavé typy vzťahovej väzby zvyčajne priťahujú? A ako sa dá tento negatívny cyklus prerušiť? Ako môžeme - napriek výchove a minulým vzťahom - nadobudnúť "získanú bezpečnú vzťahovú väzbu"? Ako náš život ovplyvňuje politik, ktorý nemá bezpečnú vzťahovú väzbu? Ako nestabilná vzťahová väzba vplýva na výkon športovca? Ako personálne zložiť firmu tak, aby sa vzťahové väzby zamestnancov dopĺňali a zlepšili tak celkový výkon?

  • EAN 9788081094057
  • ISBN 978-80-8109-405-7 
  • Rozmery 145 × 207 mm 
  • Termín vydania 6.4.2021
  • Odosielame do 48 hodín
11,69 € 13,99 €
Please select variants first

O autorovi

Peter Lovenheim je autor a novinár, ktorého články a eseje vyšli v New York Times, New York magazine, The Los Angeles Times, Parade, Politico, The Washington Post a ďalších publikáciách. Je korešpondentom Washingtonu pre Rochester Beacon a online prispievateľ správ a komentárov pre svoje rodné mesto Rochester, NY.

Doteraz vydal 7 kníh z ktorých sa mnohé stali bestsellermi podľa rôznych prestížnych hodnotení. Medzi jeho knihy literatúry faktu patrí "Efekt pripútania" (2018), ktorá vyjadruje a skúma to, ako zväzky s rodičmi formujú osobnosť po celý život. Je víťaz In The Neighborhood: The Search for Community on an American Street, One Sleepover at a Time (2012) ceny Barnes & Noble Discover.

Lovenheim vyštudoval žurnalistiku na Bostonskej univerzite a právo na Cornell Law School. Vyučuje naratívnu literatúru faktu v The Writers Center v Bethesde, MD a svoj voľný čas trávi vo svojich domoch v Rochesteri a Washingtone.