Dych

BESTSELLER

Nová veda o stratenom umení

Autor : James Nestor

Ak dýchate, túto knihu potrebujete! Za jediný deň sa dvadsaťpäťtisíckrát nadýchneme a vydýchneme. No dýchame správne? Najnovšie štúdie ukazujú, že nie. Za tisíce rokov existencie ľudstvo prestalo správne dýchať, a to viedlo k vážnym následkom. Novinár James Nestor precestoval celý svet, aby zistil, ako sa stalo, že sme si osvojili zlé návyky pri dýchaní, a ako by sa to dalo napraviť. Nestor vyhľadal ľudí, ktorí objavili skryté umenie dýchacích praktík ako pránájáma, sudaršan, krijá a tumo a spojil poznatky starých majstrov s najnovšími vedeckými výskumami. Táto kniha približuje stratené umenie správneho dýchania. Sprostredkúva nám znalosti plaveckých trénerov aj indických mystikov a uznávaných ruských kardiológov, aby nám ukázal, akú dôležitú úlohu hrá dych v našom tele a akým spôsobom môžeme naše dýchanie zlepšiť.

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-1149-9

Rok vydania 2021

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 316

Väzba pevná s prebalom

Hmotnosť 476 g

Rozmer 140 x 210

Odosielame do 48 hodín 

16,90
Please select variants first

O autorovi

James Nestor je autor a novinár, ktorý roky svojej práce zasvätil téme dýchanie. Práve jeho kniha Dych sa stala medzinárodným bestsellerom podľa najrôznejších rebríčkov. Svoj výskum zameral na dych ako celok, ako aj na problémy, ktoré nám zlé dýchanie spôsobuje. Problémy ako sú napríklad spánkové apnoe, chrápanie a astma trápia čoraz viac ľudí a v jeho knihe ponúka práve riešenia aj na tieto druhy problémov.

Prednáša na rôznych univerzitách po celom svete a je taktiež častým hosťom rôznych talkshows. Spolupracuje aj s televíznymi spoločnosťami, ako napríklad National Geographic, s ktorými sa spolupodieľa na rôznych podmorských výskumoch.

Oficiálna webstránka : www.mrjamesnestor.com