Dokonči to

NÁŠ TIP

darujte si splnené ciele

Autor : Jon Acuff 

Vydavateľstvo : Citadella

Kategórie : Práca 

Rok čo rok ma na rôznych podujatiach zastavovali čitatelia so slovami: Nikdy som nemal problém s niečím začať. Pustím sa do miliónov vecí, nikdy ich však nedokončím. Ako to mám dosiahnuť?
Podľa výsledkov štúdií ľudia nedodržia až 92% novoročných predsavzatí. V podstate je pravdepodobnejšie, že sa stanete členom národného baletu, ako to, že dokončíte niečo, na čom ste začali pracovať.
Dlho som si myslel, že môj problém spočíva v tom, že sa dostatočne nesnažím. Tak som začal skôr vstávať. Pil som toľko energetických nápojov, že by to zabilo aj koňa. Najal som si osobného trénera a začal sa zdravšie stravovať. Nič nefungovalo, aj keď je pravda, že z toľkého kofeínu som dostal očný tik. Vyzeralo to, akoby som sa vám snažil pohybom oka veľmi rýchlo zamávať.
Neskôr som počas organizovania 30-denného online kurzu, ktorý mal ľuďom pomôcť pracovať na svojich cieľoch, pochopil niečo prekvapivé: K najúčinnejším cvičeniam nepatrili tie, ktoré motivovali ľudí k väčšej usilovnosti. Cvičenia, ktoré pomáhali ľuďom úlohy dokončiť, mali práve opačný účinok znižovali stres.
Prečo? Pretože najzákernejšou prekážkou pri dosahovaní vytýčených cieľov nie je lenivosť, ale perfekcionizmus. My sami sme si najväčšími kritikmi a ak sa zdá, že nám niečo nevychádza podľa predstáv, radšej to nespravíme vôbec. Preto je najpravdepodobnejšie, že to zabalíme hneď na druhý deň, v Deň vytriezvenia keď sú naše výsledky takmer vždy horšie ako naše ašpirácie.
Stratégie v tejto knihe sú v rozpore s intuíciou a môžu budiť dojem, že ide o istú formu podvádzania. Sú však založené na univerzitných výskumoch, ktoré absolvovali stovky účastníkov. Asi by vám nenapadlo, že správny recept by mohol tkvieť v tom, že sa budete viac zabávať, zabudnete na tajné pravidlá a vyberiete si svoje priority. Lenže výskumy potvrdzujú práve tento návod. Ľudia, ktorí sa bavia, sú o 43% úspešnejší! Predstavte si, že by vaša strava, hranie na gitare či malé podnikanie bolo o 43% úspešnejšie len vďaka tomu, že budete dodržiavať pár jednoduchých pravidiel.
Ak ste už unavení z nekonečného začínania a chcete pravidelne doťahovať veci do konca, máte dve možnosti: Môžete sa aj naďalej bičovať k vyšším výkonom a veriť, že tentokrát to už určite vyjde. Alebo si to môžete uľahčiť a darovať si splnený cieľ bez väčšej námahy.

  • ISBN 978-80-8182-130-1
  • Rok vydania 2019
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 224
  • Väzba brožovaná
  • Hmotnosť 255 g
  • Rozmer 130 x 190
  • Odosielame do 48 hodín
9,52 € 11,90 €
Please select variants first

Naša recenzia

Po dlhom čase oddychovka, ktorá bola zjedená za štyri dni. Poskytuje netradičný pohľad na tému pracovnej produktivity. Určite sa v nej nájde každý z nás, ktorý má veľa nápadov, snov, túžob. Začne pracovať na ich dosiahnutí a ... V určitej fáze procesu to často vzdá, zahodí, lebo... Lebo to nie je DOKONALÉ... Poznáte to? Ja dokonale. Obsahuje pár jednoduchých rád, na ktoré netreba ani vysokú školu s odborom jadrová fyzika. To, ako sú rady autora aplikovateľné v praxi, si vyskúšam v nasledujúcich dňoch, prípadne týždňoch, aby som vedel zhodnotiť. Autor neposkytuje priamo odpovede, skôr núti čitateľa tieto odpovede hľadať vo svojom konaní pri plnení si svojich úloh.

Veľké plus, že som sa pri niektorých častiach veľmi dobre pobavil. Autorov štýl písania je naozaj obdivuhodný :-)

Recenziu spracoval : Rasťo

Kniha v obraze "Dokonči to!"

Netradičný darček, alebo možnosť, ako mať myšlienky z tejto knihy stále na očiach a tým podporiť ich používanie v každodennom živote.

Kniha v obraze, alebo po našom "Bookture". Obraz zachytáva myšlienky z knihy "Mních, ktorý predal svoje Ferrari" od Robina Sharmu.

Keďže vracať sa stále ku knihe nie je príliš komfortný spôsob, ako si stále pripomínať jej posolstvo, tak sme pre Vás pripravili obraz, v ktorom budete mať vybrané myšlienky z tejto knihy vždy na očiach ...

Viac tu.