DOBRÝ BIZNIS

Autorka : Kellie A. McElhaney

Strategická príručka ako zladiť program spoločenskej zodpovednosti so značkou

Zodpovedné podnikanie (Corporate Social Responsibility) sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou biznis stratégie firiem. Často však ide o iniciatívu, ktorá je síce dobre mienená, ale nie celkom dôsledne premyslená a jej výsledky nie sú takým prínosom pre komunitu a samotnú firmu, akým by mohli byť. CSR aktivity pritom ponúkajú možnosť získať výrazné konkurenčné výhody, ale iba v prípade, ak sú zosúladené so strategickými cieľmi spoločnosti a správne odkomunikované do vnútra firmy i navonok.

Kniha Dobrý biznis ponúka návod na to, ako formulovať a uskutočňovať CSR iniciatívy tak, aby priniesli čo najväčšie benefity obom stranám - firme i komunite.

EAN 9788081091933

ISBN 978-80-8109-193-3 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 1.11.2011

Počet strán 216

Väzba pevná s prebalom

Odosielame do 48 hodín

11,99
Please select variants first

O autorke

Kellie McElhaney pôsobí na fakulte Berkeley Haas ako pedagogická pracovníčka a zakladajúca riaditeľka Centra pre rovnosť, rod a vedenie (EGAL). Poslaním spoločnosti EGAL, ktorá bola založená v novembri 2017, je vzdelávať spoločnosti v oblasti podnecovania zmien. McElhaney pomohola rozvinúť koncepciu vodcovstva v oblasti rovnosti a učí ju po celej krajine a po celom svete.

V roku 2003 založila Kellie Centrum pre zodpovedné podnikanie - Haas. Spoločnosť Haas bola časopisom The Financial Times zaradená na prvé miesto na svete v oblasti zodpovedného podnikania. Za túto prácu získala v roku 2013 v spoločnosti Haas cenu Founder and Visionary Award.

McElhaney píše prípadové štúdie spoločností, ktoré investujú do žien a aktívneho vodcovstva (Wal-Mart, Gap, Inc., Boston Consulting Group, Zendesk), a realizuje výskum v oblasti rovnosti, platu, vedomého začlenenia žien do vedenia spoločností a plynulého vodcovstva. McElhaney konzultuje a prednáša o globálnych spoločnostiach a organizáciách po celom svete a pravidelne moderuje TED prednášky. Je matkou dvoch dospievajúcich dcér.