Dar

BESTSELLER

Autori : Edith Eger, Esmé Schwall Weigand

12  lekcií, ktoré vám môžu zachrániť život

Vo svojej predchádzajúcej knihe Voľba autorka Edith Eger (ktorá sa narodila v Košiciach) vyrozprávala silný príbeh o tom, ako prežila koncentračný tábor v Osvienčime, začala nový život v Spojených štátoch a sama prešla cestou oslobodenia sa z ,väzenia vlastnej mysle'.

V knihe Dar teraz táto oslavovaná terapeutka podáva povzbudivý a praktický návod, ako zmeniť myslenie a deštruktívne správanie, ktoré z nás robí väzňov. Opisuje dvanásť najčastejších obmedzujúcich pocitov a presvedčení a s empatiou a humorom poskytuje nástroje a riešenia vychádzajúce z jej vlastnej skúsenosti a z terapeutickej praxe, ako sa s týmito rozšírenými a ľudstvu vlastnými výzvami vysporiadať.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081094125

ISBN 978-80-8109-412-5 

Rozmery 140 × 210 mm 

Termín vydania 5.3.2021

Počet strán 192

Väzba tvrdá

Odosielame ihneď

10,99
Please select variants first

O autorke

Rodáčka z Maďarska, Edith Eva Eger, bola len tínedžerkou v roku 1944, keď zažila jednu z najhorších udalostí, aké kedy ľudská rasa poznala. Ako Židka žijúca v nacistami okupovanej východnej Európe bola spolu s rodinou poslaná do Osvienčimu. Jej rodičia boli poslaní do plynových komôr, ale Editina statočnosť ju a jej sestru udržala nažive. Na konci vojny bola Edith a ďalší zajatci presunutí do Rakúska.

Po vojne sa Edith presťahovala do Československa, kde stretla muža, za ktorého sa vydala. V roku 1949 sa presťahovali do Spojených štátov amerických, kde v roku 1969 ukončila štúdium psychológie na Texaskej univerzite v El Pase. Potom pokračovala v doktorandskej stáži v armádnom lekárskom stredisku Williama Beaumonta vo Fort Bliss v štáte Texas.

Dr. Eger je plodnou autorkou a členkou niekoľkých profesijných združení. Má klinickú prax v La Jolla v Kalifornii a je profesorkou na Kalifornskej univerzite v San Diegu. Účinkovala v mnohých televíznych programoch vrátane CNN a Oprah Winfrey Show. Bola hlavnou predstaviteľkou dokumentu o holokauste, ktorý sa objavil v holandskej národnej televízii. Často je pozývaná na konferencie v USA a zahraničí.

Všetky knihy v našej ponuke od Edith Eger :