Čo urobíte so svojím životom?

Autor : Džidd´Krišnamúrti

Čo hľadáte? Čo chcete? Kam smerujete?

Aký je zmysel života? Ako ho prežiť čo najplnšie? Čo máme robiť, ak vyrastáme a žijeme v dobe plnej chaosu?

Narástlo vôbec v týchto časoch rýchleho vedeckého a technologického pokroku porozumenie človeka samému sebe? Je priebeh nášho života nejakým spôsobom predurčený vzorcami z minulosti? Je možné žiť inak? Aký má to všetko význam?

Jeden z najväčších svetových duchovných učiteľov ponúka v odpovediach na tieto a mnohé iné otázky svoj múdry pohľad na dôležité témy ľudského života, ako sú vzťahy, láska, práca, strach a osamelosť. Vysvetľuje, ako sa na križovatkách života rozhodovať tak, aby sme zostali verní sami sebe a prevzali zodpovednosť za spôsob života, ktorý si zvolíme.

Táto kniha je určená všetkým hľadajúcim, ale najmä mladým ľuďom, ktorí práve vstupujú do života.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081093784

ISBN 978-80-8109-378-4 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 23.10.2019

Počet strán 200

Väzba brožovaná

Odosielame do 48 hodín

8,99
Please select variants first

O autorovi

Džiddú Krišnamúrti, pseudonymom Alsion, bol indický filozof, predstaviteľ džňánajogy, a básnik. Najväčší duchovný učiteľ 20. storočia. Typom filozofovania ho radia k učiteľom života, k akým patril napríklad H. D. Thoreau alebo A. Schweitzer.

Jeho život bol viac ako zaujímavým a prejavil sa ako vodcovská osobnosť vo viacerých hnutiach. Nasledoval stopy svojho otca, avšak po nejakom čase sa od jeho názorov začal odkláňať. Mal aj odmietavý postoj voči druhej svetovej vojne, za čo si na jednej strane vyslúžil pozornosť a obdiv jeho nasledovateľov, na druhej strane sa o neho zaujímali rôzne spravodajské a policajné zložky, ako napríklad FBI.

Po druhej svetovej vojne sa začal zúčastňovať seminárov, prednášok a školení na tému život a jeho prioritou nebola ani tak obsahová stránka daných stretnutí. Za najdôležitejšiu vec na celom považoval samotnú účasť na týchto podujatiach. (Zaujímavé. Keby to tak bolo aj v školách). Tvrdil, že každý človek môže nájsť pravdu iba sám, a preto vo výučbe dôsledne popieral akúkoľvek formu vonkajšieho náboženstva.